Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire jó ötlet az, hogy a...

Mennyire jó ötlet az, hogy a gyalogosnak mindig elsőbbsége van a zebrán ?

Figyelt kérdés
Magam gyalogosan , autóval, tömegközlekedéssel is járok. Én valahogy nem várom el gyalogosként, hogy több autó is megálljon miattam, ha odaállok a zebrához. Ez környezetvédelmi szempontból sem előnyös, hogy fkéez, majd nagy gázzal újraindul. Meg tudom várni, hogy elmenjen 5-6 autó. A régi rendszert jobbnak találtam. Ha leteszem a lábam az úttestre, akkor engedjenek át. Épp busszal mentem, mikor egy gyalogos a járda széllel párhuzamosan közlekedett, majd egy hirtelen 90 fokos fordulattal lelépett az útra. A sofőrnek vészfékeznie kellett. Szerencsére épp csak elindult a megállóból. Ha nagyobb sebességgel ment volna, akkor elcsapja a gyalogost.
2022. szept. 12. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó ötlet. Ha nem így lenne, akkor elvesztené a jelentőségét a zebra. Mindenki ott menne át, ahol tud, mert semmi előnyt nem biztosítana a zebra.
2022. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, mert ha az autósok udvariasságán múlna, sosem jutna át a gyalogos egyik oldalról a másikra. Még így is sok bunkó van, aki a zebránál sem lassít le és előbb ütne el, minthogy elsőbbséget adjon. Én Budán lakom, a luxus autók tulajdonosai a legbunkóbbak, sosem lassítanak a zebránál, akkor sem, ha gyerek akar átmenni.
2022. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Régen is elsőbbséged volt a zebrán, de csak akkor ha már letted a lábad. Most meg látom sokszor, hogy futva megy át valaki. Az autós meg összetojja magát, hogy le tudjon fékezni.
2022. szept. 12. 12:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ötlet, csak valahogy olyan formán kellene, hogy a gyalogos se lépjen le körülnézés nélkül, mint most sok a mobiljába temetkező. Értem én, hogy elsöbbsége van a zebránál, de mondjuk csak ha az autóssal megvan a szemkontaktus, így mondjuk nem állna meg az ember azért, mert valakinek épp ott támad kedve beszélgetni. De sajnos még a bicajosoknak se sikerült a fejébe verni, hogy le kéne szállni, mert csak akkor van elsőbbségük. De még nekik áll feljebb, ha ledudálják őket.
2022. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem rossz ötlet, csak valahogy olyan formán kellene, hogy a gyalogos se lépjen le körülnézés nélkül"


Ez benne van a kreszben. Csak a szabály betartása egyik oldalnak sem sikerül túl fényesen.

2022. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a gyalogláshoz nem kell jogosítvány :/

Amúgy én még mindig a lámpákba bízok a legjobban.

2022. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Régen is elsőbbséged volt a zebrán, de csak akkor ha már letted a lábad."

Nagyon nem!

Már az 1970-es évek végén ugy tanították, ha a gyalogos a járda szélére állással, vagy a tekintetével, vagy a mozgásával KIFEJEZI ÁTKELÉSI SZÁNDÉKÁT (bocs, nem kiabálok, de csak így tudom kiemelni az akkor visszatérően használt kifejezést), attól a pillanattól elsőbbséget kell adnunk neki.

Ezt a leteszialábát maszlagot csak a járművezetők találták ki önigazolásként, ilyen nem volt érvényben.

2022. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 , akkor az érdekelne, hogy mivel egészítették ki a szabályt pár évvel ezelőtt , ha ez már régen is így volt ?
2022. szept. 12. 16:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy adott esetben a gyalogos részére elsőbbségadási kötelezettségének maradéktalanul eleget tudjon tenni."


A "fokozott óvatosság" és a megközelítési sebesség meghatározása, ami csak akkora lehet, hogy "a gyalogos részére elsőbbségadási kötelezettségének maradéktalanul eleget tudjon tenni."

Ez a gyakorlatban azt jelenti, ha elütsz egy gyalogost a zebrán, hibáztál és elítélnek.

2022. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Ötlet? Semennyire. Ugyanis nem ötlet, hanem alaposan átgondolt szabályrendszer egyik eleme. A gyalogos átmehet a túloldalra lakott területen belüli főútvonalakon a járda meghosszabbításában, egyéb utakon bárhol, de elsőbbsége nincs. Ha a kijelölt gyalogátkelőhelyen sem lenne elsőbbsége, akkor minek kijelölni? Nem elég a szabály?

A zebrának pont az a lényege, hogy felülírja az általánost.

2022. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!