Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen trükkel tehetném...

Milyen trükkel tehetném lejjebb a biztonsági övet a torkomról úgy, hogy még szabályosan maradjon bekötve?

Figyelt kérdés
Túl alacsony személy vagyok és hiába van maximálisan alacsonyra tolva a biztonsági öv falon lévő része akkor is a torkomnál, a nyakam tövénél alul megy a szíj. Félek ha egyszer tényleg beránt a biztonsági öv akkor a torkomat ugy megrántja, hogy abból lesz problémám.

2022. szept. 26. 13:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Ülj magasító párnára.
2022. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
ha olyan az autó emeld meg az ülèst. Vagy magasító. Mindkettő szabályos
2022. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Cukik vagytok a magasítóval, meg tuti nem alacsonyak 😊

Gondolom, el akarja érni a pedálokat, azért van lent az ülése 😁


Kérdező, ilyesmire van szükséged, olyan fajtából, ami leesik, ha az öv aktiválódik

[link]

Vagy egy ruhacsipesz

2022. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

3: ha felemeled az ülèst, akkor előre is tudod húzni. Max a gond az lehet, hogy túl közel lesz a kormány?


A tipped viszont remek, ezt az eszközt nem ismertem mèg...

2022. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

4, sajnos ez nem így működik nálunk alacsonyaknál

Picantom van 6 utas üléssel, legelöl és legalul van, a háttámla meg elég fent, hogy elérjem a pedálokat.


A kocsivásárlásnál figyelembe kell venni, azt, hogy tényleg be lehessen állítani kényelmesen az ülést, de kilássak a műszerfalon túlra, az A oszlop ne legyen útba és a kormány ne érjen a combomhoz és a belső visszapillantó is használható legyen, bár ez utóbbin a legkönnyebb segíteni. És lehetőleg ne kelljen hátratolni az ülést, ha ki akarok szállni, mert az pl egy ütközésnél az életemet tudja megmenteni.



Amúgy ez a fajta csat jobb, csak hirtelen nem találtam

[link]

2022. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Ja és azt se felejtsük el, ha esetleg csak 2 utas az ülés (csak előre-hátra mozgatható), ami a legtöbb olcsó autó alapmodelljében így van, akkor még a magasságot se tudjaállítani
2022. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk erősen autó és felszereltség függő is, hogy hogy-mennyire lehet állítani a biztonsági övet, az ülést, a kormányt...


Kispolskiban biztos nem lenne ilyen problémád. De az meg 2 méteres emberkéknek kényelmetlen.

2022. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az ülés legelöl és egész lenn kell, hogy legyen, különben nem érem el a pedálokat.

Egyébként létezik kismamáknak való övmódosító valami, ami segít. Sajnos most nem találok linket, de még keresem

2022. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Mit lehet állítani a kocsiban?

Ülésmagasság?

Kormány előre-hátra

Komány fel-le?

2022. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon jó ötlet ez a kapocs! Nem is tudtam hogy ilyesmi létezik. Egy másik alacsony ember azonnal átlátta a problémát minden aspektusból. 😁👍

Az ülésem a legmagasabb pozícióba van állítva régi típusú Honda Jazz, mást nem lehet állítani benne. Ez az övkapocs meg fogja oldani, meg fogom rendelni valamelyiket és addig is a sima csipesz is milyen jó ötlet, azt már holnap kipróbálom. Úgy pedig valóban én sem tudnék vezetni hogy még magasabbra üljek és bele kelljen húznom az ülést a kormányba, ilyet láttam pici embereknél de én egyszerűen el sem tudom képzelni hogy így vezessek, hogy kvázi ölemben a kormány.

2022. szept. 26. 15:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!