Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme az autó elejére...

Van értelme az autó elejére szerelni féklámpát (rövid zöld színű led szalag) hogy lássa a gyalogos mielőtt a zebrára lépne hogy az autó fékez?

Figyelt kérdés

Ezt ma olvastam egy szlovákiai hirportálon.

Az első féklámpa ugyanazon az elven működik majd, mint a hátsó. Abban a pillanatban, amikor a vezető elkezd fékezni, az első féklámpa is kigyullad. Az egyetlen különbség a színben van, ami zöld lesz. A zöld LED szalagnak köszönhetően még az átkelőhelyen lévő gyalogosok, a kerékpárosok vagy a szembejövő járművek is tudják, hogy a jármű fékez-e vagy sem.

Már a tesztelés elkezdődött Szlovákiában és jövő júniusig tart majd.

3000 jármüvön lesz tesztelve különféle jármüveken mint buszokon, teherautókon és taxikon.

Szerintem annyira nem hülyeség, mert egyértelmübb lesz hogy az autó lassit ill. fékez és nem csak a gyalogosoknak lesz áttekinthetőbb hanem a egymással szemben az autósoknak is.

Persze ez sem 100% biztonságos, mert igy is lesz kivasalás a zebrákon, csak kevesebb. :P


2022. szept. 26. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet!
Hülyeség és megtévesztő!
27 szavazat
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Itt maradtak a képek. :P


[link]


[link]


[link]

2022. szept. 26. 19:54
 2/29 anonim ***** válasza:
54%
Semmi értelme nincs szerintem.
2022. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Megtévesztő. Attól hogy fékez, még nem biztos, hogy a gyalogos miatt, hanem pl a zebra után akar bekanyarodni vagy csak idióta és rajtatartja a bal lábát a féken.

Szerintem hamis biztonságérzetet ad a gyalogosoknak.

2022. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
48%
A gyalogos néha az autót sem látja, szerinted???
2022. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy oltári nagy baromság, és hatalmas tévhitet fog kelteni a gyalogosokban/kerékpárosokban.

Arra fognak hagyatkozni ahelyett, hogy felmérnék a közeledő jármű távolságát, és sebességét.

Arról nem beszélve, hogy nem a tényleges lassulást jelzi.

2022. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Beviz Elek ***** válasza:
69%
Nem tudom hogy van-e értelme, az ezzel foglalkozó szakemberek is csak most fogják tesztelni. Én csak azt nem értem hogy a szlovák szakemberek miért nem ide jöttek megkérdezni ahelyett hogy pazarolnák az idejüket. Mint látható sokan értenek a témához.
2022. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

6: Hová az az ide? Magyarországra? Miért itt mi van?

Állitólag már Németországban is tesztelik.

2022. szept. 26. 21:26
 8/29 Beviz Elek ***** válasza:
88%

#7

Gyakorikerdesek.hu tele van szakemberekkel mint láthatod.

2022. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Van helyzet, amikor hasznos lenne.

Mondjuk én gyalog meg biciklivel a kocso.mozgását és hangját figyelem, amikor azt mérlegelem, vajon megkapom-e az elsőbbséget, de ez egy jó plusz jelzés lenne.

2022. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

Alapvetően a gyalogosnak elsőbbséget kellene kapnia minden esetben, és nem is neki kellene felmérnie egy autó mozgási sebességét.


Itt olvastam egy tök jó hozzászólást, amiben valaki azt írta tök jogosan, hogy elvárható-e a 70 éves Erzsi nénitől, hogy ő felmérje egy közeledő autó sebességét, és hogy az szándékozik-e megadni a neki járó elsőbbséget vagy sem.

2022. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!