Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves gyalogosok miért nem...

Kedves gyalogosok miért nem törekedtek legalább minimálisan arra, hogy rendesen körbenézzetek egy zebránál?

Figyelt kérdés

Ma reggel a ködös, sötét időben egy nő körülnézés nélkül, talpig feketében lelépett, nekem meg akkorát kellett satuznom, hogy a mögöttem lévő majdnem belém jött. Alapból lassítok a zebránál, de mikor valaki nagy léptekkel megy a járdán, majd hirtelen 90 fokot fordulva lelép körülnézés nélkül, arra nem tudunk mindig felkészülni!


És ez csak egy a számos esetből, amit átéltem ebben a hülye ködös időben.

(akinek nem inge, természetesen...)



2022. okt. 28. 08:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Én ha meglátok egy zebrát mindig körülnézek. Ha egy van biztos van több is, mert csordában élnek. Csodálatos állatok.
2022. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mert nincs meg az alapvető túlélési ösztön. Én zenével a fülemben is gondosan körbenézek, mások meg zene nélkül is mennek mint a hülye.
2022. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Kedves sofőrök, miért nem bírtok megállni a zebránál ha látjátok hogy van aki át akar menni? Nem csak a 20 éves szőkéket kellene átengedni, a kresz mindenkire vonatkozik ám!
2022. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ma mentem át zebrán, alaposan körbenézve, dupla sávos úton. Az út közepén meg kellett àlljak, mert láttam hogy a màr 25 méterre levő autós nem lassít egyàltalán. Köd ide vagy oda, zebránál lassítunk.

De ettől eltekintve elismerem, hogy sok a figyelmetlen gyalogos. Nem fogjàk fel, hogy attól hogy elsőbbségül van, kötelezettségük is van: meggyőződni lelépés előtt, hogy meg tudnak àllni az autók.

2022. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Zebrát úgy közelitek meg hogy meg tudjak biztonsággal állni ! Nem de bár ! Mi nem érthető a kreszben ?!
2022. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
És ha körbenézett volna, akkor megadtad volna a neki járó elsőbbséget?
2022. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha látom, hogy le fog lépni megállok, ez alap. És ahogy írtam, lassítottam is, én így tanultam. És ez reflex. Persze a mögöttem lévő egyből villogott.
2022. okt. 28. 08:54
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

És felsorolnál még néhány esetet abból a számosból amit átéltél ebben a ködös időben?

Vagy csak kivetíted általánosításra ezt az egyet?

2022. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
Ezt a felfogást, tisztelt kérdező amit te közvetítesz németeknél 70-80 -években úgy gyomláltak ki . Bármilyen vétség a gyalogos sérelmére, amihez már hatósági rendelkezés volt automatikusan 1-év jogosítvány elvétellel járt .
2022. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Én is mindig körülnézek. Amúgy meg a Kresz leírja, hogy úgy kell megközelíteni egy gyalogátkelőt hogy minden esetben meg kell tudni állni.
2022. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!