Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz az hogyha éjfélig online...

Igaz az hogyha éjfélig online veszem meg az autopalya matricát akkor se kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Tulleptem az 1 órás határidőt, és nem szeretnék büntetést fizetni.

Pest megyei matricam van, csak országosat nem vettem most, mert azt hittem jó addig is a megyeim.

Irtam egy emailt a kozutnak de azt válaszoltak hogy 30 napon belül válaszolnak.

Aki tudja ezt, vagy volt ilyenben része mostanában kérlek segítsen!! Sose volt meg ilyen velem ezért nem tudom.


Székesfehérvárra mentem egyébként, és beneztem hogy csak Martonvásárig érvényes a Pesti.



#Autópálya matrica utólag
2022. okt. 30. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem igaz. 60 percen belül meg kell venni, különben jön a bünti, persze csak ha ellenőrző kapu alatt átmentél.
2022. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
#1 Lehetséges egyáltalán nem átmenni kapu alatt? Mármint létezik olyan szakasz, ahol két csomópont között egyetlen kapu sincsen?
2022. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ugye Martonvásárig jó a Pest megyei és én Székesfehérvár keletnel hajtottam ki, esetleg ha valaki Fehérvári az tudja, hátha ott nincsen kapu, mert én most voltam ott először így nem emlékszem 😬


Illetve azt olvastam, hogyha van matricád ami megyei akkor csak 8 ezret kell fizetned mert csak kiegészítő potdijat kell, és nem 15 ezret. Ez igaz?

2022. okt. 30. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez sem igaz.
2022. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy van-e kapu vagy nincs, mert mobilellenőrzés bárhol lehetett.
2022. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Az éjfélig pótlás sose volt hivatalos engedmény, csak az „őskorban”, mikor csak a vásárlás napja szerepelt fizikai matricán, nem tudták, hogy ki mikor vette a nap során.

A 60 perces lehetőség is csak nem régen lett bevezetve.

Később még egy pótdíjmentességet tettek lehetővé, de októberben nagyon rossz üzlet lenne; kivéve, ha jövő január végéig sokat akarod használni az országos fizetős útszakaszokat.

Ha kapsz pótdíjfizetési felszólítást, akkor a kézbesítéstől számított 75 napon belül vásárolhatsz a tárgyévre éves országos matricát, és kérelmezheted, hogy a szabálysértés napjától tekintsék érvényesnek, így nem kell a pótdíjat megfizetni.

Csakhogy, D1 autópályakategória esetén (motorkerékpár, valamint a legfeljebb 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömegű, legfeljebb 7 személy szállítására alkalmas személygépkocsi és annak pótkocsija) esetén a pótdíj a kézbesítéstől számított 60 napon belüli megfizetés esetén 16220 Ft, míg erre az autópályakategóriára az éves országos matrica ára 46850 Ft, és csak 2023. január 31-én 24 óráig érvényes.

2022. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"Lehetséges egyáltalán nem átmenni kapu alatt?"

Persze. A legtöbb autópályán csak 1-2 fix ellenőrzőkapu van a többszáz km hosszon, szóval elég sokáig megúszhatod. Viszont ha akár csak egyszer benyalsz egy ellenőrzést, akkor 16 ezer a pótdíj, amiből 3 megyére vehettél volna éves matricát.

2022. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, nagyon jól elmagyaraztad.


Ez miatt gondoltam hogy ilyenkor csak 8 ezret kell: "

Ha a gépjármű az ellenőrzéskor a gépjárműre egyébként irányadó díjkategóriához képest alacsonyabb díjkategóriába tartozó, érvényes jogosultsággal rendelkezik, akkor pótdíjkülönbözetet kell fizetni."


Tehát alacsonyabb kategóriába van érvényes matricam. De akkor ez sem igaz, hát sajnálom. Tanulopenz😬

2022. okt. 30. 19:04
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

↪ Illetve azt olvastam, hogyha van matricád ami megyei akkor csak 8 ezret kell fizetned mert csak kiegészítő potdijat kell, és nem 15 ezret. Ez igaz? (3/ 17:46)


Te a viccbeli Jereváni Rádióból szerzed az értesüléseid? (’A hír igaz, de nem osztogatnak, hanem fosztogatnak’…)

Van pótdíjkülönbözet, és a pótdíjkivetés kézbesítését követő 60 napon belül történő megfizetés esetén a kombinácók jó részében 8000 Ft körüli, de az akkor van, ha valaki – adott autópályakategóriák vonatkozásában – alacsonyabb kategóriára vásárol matricát, mint amilyenre kéne. Pl. D2-es helyett D1-est vesz 9 személyes személygépkocsi esetén. Durva eltérést azért ekkor sem fogadnak el, ha pl. B2 helyett D1-et vesz, akkor a pótdíjkülönbözet sokkal több, 56730 Ft; azért az autóbusz mégsem egy Opel Corsa.

2022. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
#8: Nem, ez arra az esetre vonatkozik, hogyha pl. kisteherautód (D2) van, de személyautó (D1) matricát veszel.
2022. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!