Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Osztrák autópályára hol tudok...

Osztrák autópályára hol tudok online matricát vásárolni, ami mar holnaptól érvényes?

Figyelt kérdés

2019. jún. 21. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Olyan nincs, a 18 napos várakozási időt még tartják.
2019. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Megállsz 5 percre a benzinkúton (magyar oldalon akár), és megveszed.
2019. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok! A piros kéz huszárok szíves tájékoztatására írom: Ausztriában még létezik a hagyományos papír matrica, amit ki kell ragasztani.

Van online, előre váltható is, de az csak a vásárlástól számított 18 nap elteltével használható. Tudom, elég fura, az indoklásuk is, de ettől még tény.

A kérdező olyan osztrák matricáról érdeklődik, ami azonnal használható. Ilyen pedig nincs.

2019. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért LOL, nem hittem volna, hogy az osztrákok ennyire a 19. században vannak leragadva. Eddig nem is tudtam, hogy van online matricájuk, de hát amilyen lett, inkább be se vezették volna. Értem én, hogy elállási jog, az Magyarországon is létezik, csak lemondasz róla ilyen esetekben, amikor a szolgáltatást elkezded használni. Gondolom az osztrákok semmilyen szolgáltatást nem vesznek online ezek szerint, ha ilyen elavult jogszabályi környezetük van.
2019. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 CzBalazsPecs válasza:
100%

Szerintem egyszerűbb a válasz... nem elavult a rendszerük, csak elejét veszik a visszaéléseknek... eu-ban minden magánszemély internetes vásárlástól visszaléphet 14 napon belül... mivel viszonylag nagy a túrista forgalom, ezért sokan elállnának a vásárlástól a nyaralás után...


Az ASFINAG Unterwegs app-jában, ha beállítod, hogy cégként veszel jegyet, akkor akár azonnal felhasználhatóvá válik az autópálya matrica... sőt a fizetős útszakaszokra is előre kifizetheted a díjat... és a (rendszerint) bal szélső kapun az automata rendszer át is enged... én rendszeresen igénybe veszem ezt a szolgáltatást.

2019. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Azért LOL, nem hittem volna, hogy az osztrákok ennyire a 19. században vannak leragadva."


Nehogy azt hidd, hogy Ausztria maga a mennyország, ahogy sokan beállítják...

2019. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6os: azert biztos tobb mindenben jok mint mi..
2019. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van. És sok mindenben pedig rosszabbak.
2019. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!