Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Osztrák jogsielvételt meg...

Osztrák jogsielvételt meg lehet úszni valahogy?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet Ausztriából, hogy nevezzem meg ki vezette az autómat szeptember 22-én, ennyi állt a levélben. Felhívtam őket hogy ez mégis mi, erre közölték velem hogy 70 helyett 130al mentem. Utánanéztem hogy ha azt nyilatkozom, hogy én vezettem akkor elveszik a jogsimat is valamennyi időre, amit nagyon nem szeretnék. Ki lehet ezt valahogy kerülni? Inkább fizetnék többet, csak a jogsim maradjon. Ismerősöm azt tanácsolta nevezzek meg egy olyan családtagot vagy barátot akinek van jogsija, de nem vezet (ilyen sajnos nincs), vagy valakit akinek nincs ("nem kötelességem elkérni bárki jogsiját ha elkéri az autómat, és azt állítja hogy van jogsija"). Van esetleg más mód? Vagy lehet hogy megúszom pénzbírsággal?

Magyar jogsim van, és Magyarországon élek.



2022. nov. 9. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Úgy lehet megúszni, hogy normálisan közlekedsz.
2022. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha olyat nevezel meg, akinek nincs jogsija, akkor súlyosabb vétséget követtél el: járművezetés tiltott átengedése. Eléggé utálhat az az ismerősöd, aki ezt javasolta, mert ezért egy évig terjedő szabadságvesztés jár.


Ezt nem fogod megúszni.

2022. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy őszintén? Lesz bárki olyan hülye, hogy odaadja a jogsiját egy másik hülye miatt? :D
2022. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Szép álom volt.
2022. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Megmondod, hogy nem emlékszel éppen akkor kinek adtad.
2022. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerű, megmondod, hogy nem tudod. Mi olasz gyorshajtásért kaptunk egy holland nyomozóügynökségtől levelet, a bírságot befizettük, megnevezésre meg azt mondtuk, hogy sajnáljuk, váltva vezettünk több napon át, nem tudjuk, pontosan melyik szakaszról van szó és ki ült a volánnál, így nem tudjuk megnevezni, kinek kéne pontokat bejegyezni a jogsijába. Visszakaptuk az előző levélhez hasonlóan tört angollal azt, hogy kösz a bírság befizetését és eltekintenek a pontok felvezetésétől.
2022. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy nem kötelességed elkérni a jogsiját annak, akinek odaadod a járműved. Még arról is kötelességed meggyőződni, hogy nem ivott. Utána kéne nézni, sógoréknál ez objektív felelősség alapján működik-e. Szerintem nem, gyorshajtásért nem fognak a gépjárműtulaj jogsijába semmit bejegyezni, ha nem 100% hogy ő vezetett, csak a bírságot fizettetik ki vele.
2022. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2,6,7 válaszadó, nektek köszönöm a választ, a többi meg sz*rjon sünt. A körülmények ismerete nélkül könnyű mást bírálni.

Lényeg a lényeg, azt az ötletet elvetettem hogy olyan személyt nevezek meg akinek nincs jogsija, olyat meg nem ismerek akinek van és nem használja.

2022. nov. 9. 19:30
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Azt mondod, a körülmények áldozata lettél 130-cal a labancoknál? :) Na, megyek is randevúzni a sünivel...
2022. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Ne nevezz meg senkit. #6 és #7 voltam. Mondd azt, hogy nem tudod, pont akkor ki vezetett. Bírságot a gépjármű tulaja kifizeti, mást nem tudnak tenni.
2022. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!