Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Osztrák jogsielvételt meg...

Osztrák jogsielvételt meg lehet úszni valahogy?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet Ausztriából, hogy nevezzem meg ki vezette az autómat szeptember 22-én, ennyi állt a levélben. Felhívtam őket hogy ez mégis mi, erre közölték velem hogy 70 helyett 130al mentem. Utánanéztem hogy ha azt nyilatkozom, hogy én vezettem akkor elveszik a jogsimat is valamennyi időre, amit nagyon nem szeretnék. Ki lehet ezt valahogy kerülni? Inkább fizetnék többet, csak a jogsim maradjon. Ismerősöm azt tanácsolta nevezzek meg egy olyan családtagot vagy barátot akinek van jogsija, de nem vezet (ilyen sajnos nincs), vagy valakit akinek nincs ("nem kötelességem elkérni bárki jogsiját ha elkéri az autómat, és azt állítja hogy van jogsija"). Van esetleg más mód? Vagy lehet hogy megúszom pénzbírsággal?

Magyar jogsim van, és Magyarországon élek.



2022. nov. 9. 17:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha egyik ismerősöm erre kérne, bevállalnám egy szép összegért cserébe, de attól is függ hogy mennyi időre vonnák be a jogsimat. :P
2022. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
51%
Meg lehet úszni. Példáu ha betartod a szabályokat. Ha nem, akkor pedig nem kibújni kell a felelősség alól, hanem vállalni a következményeket.
2022. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Ausztriában nem működik az itthoni módszeretek?

Jájjjj biztos úr, á rák egye ki á beledet, há szűt á zásszony, hívom áz ombudszmánnt rásszistá rákosoggyá ee!

2022. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Végül a főnököm javaslatára úgy küldöm vissza a formanyomtatványt, hogy abban az szerepel hogy nem tudom ki vezette az autót. A bünti drágább lesz de jogsi marad.
2022. nov. 10. 17:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!