Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem szerelnek az autókba...

Miért nem szerelnek az autókba automata alkoholérzékelő szenzort?

Figyelt kérdés

Mai napig sok baleset van ittas vezetéssel kapcsolatban.

Én ennek megfékezésére kitaláltam egy nagyon jó megoldást, amely nemcsak, hogy visszatartó erő lenne, de konkrétan megakadályozná az ittas vezetést.


Az lenne ennek a lényege, hogy mostantól csak azt az autót lehessen forgalomba helyezni amelybe be van építve egy automata alkohol érzékelő. Ez az érzékelő úgy nézne ki, hogy ha az ittas sofőr beül akkor ez a szenzor érzékelné, hogy az egyén ittas és amint megtörtént az érzékelés abban a pillanatban a kormányból egy nagy kemény boxkesztyű kiugrana és fejbe verné a sofőrt aki ittasan próbál vezetni.


És ez még nem minden. Tulajdonképpen ennek az a lényege, hogy minél ittasabb az egyén annál keményebben üti meg a boxkesztyű. Tehát a véralkohol szint alapján kalkulál egy kicsapódó sebességet is a kesztyűnek.


Így ezzel megakadályozzuk az ittas vezetést mert a sofőr vagy kiugrik egyből az autóból vagy beájul az ütéstől.


Mi a véleményetek? Szerintem nagyon jót találtam most ki.



2022. nov. 14. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

És megérkezett, menetrend szerint!!!


Ott van az oldalfényszoró és a magától sötétedő üveg mellett mint alapfelszereltség csak a hídszerűen felemelkedő vasúti átjáróknál aktivizálódnak, az átjárókat természetesen kerekeken guruló toronydaru mozgatja.


Holnap mi lesz estére?

2022. nov. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Le vagy maradva! Na menj aludni!

[link]

2022. nov. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
#1 Nekem a kedvencem az amikor a kamukérdezős témáknál elkezdenek kiosztani, hogy "jajj mert te honnan tudod, hogy az összes kérdést egy ember írta ki...". Hát pont ezért... :D
2022. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Amit a #2 es írt már régebben is felmerült egy ilyen ötlet az EU-ban de nem lett belőle semmi. Tehát kérdező az alap ötleted már másnak is eszébe jutott csak nem a boxkesztyűs megoldással.
2022. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem lehet egy internetre csatlakozó bármilyen eszközbe beépített IQ-tesztert tenni? Hogy csak három számjeggyel engedjen fel bárkit is a világhálóra?

Mért nem lehet ezt a fórumot ügyfélkapus regisztrációhoz kötni, 18 éves alsó korhatárral? (eltünne a sok házi feladat megcsináltató, meg fájdalmasan dedós színvonalú kérdés)

2022. nov. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy baromi régi ötlet, nem te találtad ki. És amúgy azért nem lesz ilyen, mert nehezen kalibrálható, ugyanis bizonyos országokban bizonyos ezrelékig lehet vezetni, de amikor megiszik a 40 kilós nő meg a 120 kilós csávó fejenként egy háromdecis sört ebédhez franciában vagy belgában, mert ott szabad, a franc sem mondja meg, hogy kinél mennyi az ezrelék a szondán kívül, de hát ők úgy tudták, hogy ennyit szabad, mert az az éttermi adag.


Tehát a fő probléma az, hogy nem tudod globalizálni az eltérő törvények, törvényhozói szándékok miatt, és ez egy világpiacra eladó autógyárnak nem jó befektetés. Marad az, hogy az emberekre bízzák - és mivel a magyar embernek egy sör nem sör, nálunk (remélhetőleg) marad a zéró tolerancia.

2022. nov. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Másrészt a KRESZ csak közútra (stb) vonatkozik, forgalomtól elzárt helyen mindenki olyan részegen töri össze magát meg az autóját, ahogy akarja.
2022. nov. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Már a kérdés is rossz, hiszen van olyan autó, amibe szerelnek.
2022. nov. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jól van, nem tudtam, hogy már van ilyen. Nem néztem utána csak eszembe jutott.


Na de ez az alkoholszondàs indításgátlàs ez valami komolytalan bohóckodás. Kell egy boxkesztyű is.

2022. nov. 15. 06:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Látjátok, gyerekek, ezért nem szabad gyógyszerre inni.
2022. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!