Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Másokat is zavar a magyar...

Másokat is zavar a magyar közlekedés kultúra?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy nem szeretek kimenni az utcára. A nyanyák felborítanak a banyatankkal, legyen szó csak sima sétáról, vagy a buszra szállásról. A zebrán kvázi elütnek az autósok, aki egyébként mint az őrültek, úgy közlekednek, dudálják egymást, keresztbe állnak az úton, mert még belefér a sárgába, hogy átérjen. Szóval mindenki siet, felborít, zajong teljesen feleslegesen, és engem nagyon idegesítenek. Ti hogy vagytok ezzel?
2022. dec. 3. 08:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
65%
Engem inkább az szokott zavarni mikor teleköhögik a buszt nagyrészt nyanyák.Nem teszik sokszor a zsebkendőt a szájuk elé se semmit de az nem baj:) Bezzeg mikor a covid hiszti volt akkor még fingani sem lehetett mellettük nehogy aztán elkapják a nagyon veszélyes covidot:)))
2022. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
79%
Magyar közlekedési morál összeomlott.
2022. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%

Nem rossz a magyar közlekedési morál világviszonylatban. Szerintem csak nem nagyon ismered milyen más országokban közlekedni. Van jobb, de van sokkal rosszabb is.

Szerintem nem vagy elég gyakorlott a közlekedésben és emiatt olyan dolgokat veszel magadra amik lényegtelenek. Az ilyeneken inkább szórakozni kell és nem mérgelődni, mert idős emberek mindenhol vannak, az autósok nálunk még egészen türelmesek, figyelmesek.

2022. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
83%
Igen, sajnos. Bolondok lettek az emberek, ez tökéletesen tükröződik a közlekedésen.
2022. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%
ja
2022. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Psycho ***** válasza:
55%

Érdekes, én egyáltalán nem ezt tapasztalom (megyeszékhelyen lakom). Dühöngő őrült ritka az utakon - persze néha van az is. Ezeket messziről észre lehet már venni, ilyenkor hagyom, menjen csak, majd összeszedik a darabjait.


Engem inkább az idegesít, amikor valaki indokolatlanul lassan totyog. 40-el a belső sávban 60-as tábla mellett, meg akkor kezdi el keresni a sebváltót amikor már átváltott zöldre a lámpa, meg 30 méteres követési távolsággal fordul a kereszteződésnél, ezért te már pirosat kapsz. Meg amikor balra kanyarodásnál balra helyett jobbra húzódik, mert neki akkora ív kell a kanyarodáshoz, te meg véletlenül se tudd jobbról kikerülni...

De azért erre sem mondanám, hogy olyan rettenetesen gyakori. Egy héten 2-3x ilyenbe futok talán bele. Nincsenek eléggé megtanítva az emberek a vezetésre.

2022. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
85%

A fővárosban, ha valaki valamiért éppen nem tud azonnal indulni már nyomják is a dudát mind az őrültek és megy az anyázás. Kivételek vannak. Van mikor működik a cipzár elv van mikor az istenért sem hajlandóak használni. Megelőznek, hogy a lámpánál elém kerülhessen. Semmit nem nyer, de kockáztat.

Vidéken sokkal nyugisabban vezetnek.

2022. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 NTBS ***** válasza:
92%
Ahogy zuhan a szellemi színvonal, úgy romlik a közlekedés kultúra.
2022. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

Múltkor megelőzött autópályán egy autó, épphogy csak befért mert a belső sáv megszűnt a szalagkorlát javítása vagy valami ilyesmi miatt. Gondolom leesett neki hogy ilyenkor sebességkorlátozás szokott lenni, bele is állt a fékbe, lelassított 50-re,pályán nyolcvanas korlátozásnál...

Rávillogtam kettőt, ő meg felkapcsolta a ködlámpát és rajtahagyta (este volt). Megint villogtam, elkezdett fékezgetni. Szóval felkapcsoltam a távolságit és nyugisan mentem mögötte.🤷‍♂️

"Hűjjje teherautósofőr, há' mér villogtat" gondolom valahogy így meséli másoknak...

2022. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%
Vannak zavaró jelenségek, de pont azért jó világot látni, mert így helyén tudod kezelni a dolgokat. A magyar közlekedési kultúránál van jobb, de egyáltalán nem rossz. Meglepően kooperatív közlekedők vagyunk a világ átlagához képest
2022. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!