Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás?

Ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Szitu:

2 irányú főútvonal, irányonkènt 1-1sáv.Nincs kereszteződès, záróvonal. Èn a jobb oldali sávban haladok, megengedett sebessèggel. Előttem lèvő autós (volt távolság köztünk, valahol 100-150m) na most balra indexel, áthajt a szembe sávba, megáll.Ekkor lehetett olyan 100-150m köztünk. Majd mikor odaèrek, (balra index mèg kint van) gázd ad, ès jobbra kormányozva visszatèr a menet irány szerinti jobb oldalra, ès majdnem telibe kap oldalról. Itt èn lettem volna a hibás, mert jobról èrkeztem, vagy ő a sávváltás miatt... Nem tudom eldönteni, segítsetek...


Ui: a szőke nő azt mondta megfordulni akart y ba.....


2022. dec. 6. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
A másik volt a hibás. Bal oldalra csak előzés vagy kerülés céljából és idejére kerülhet.
2022. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Mivel balra indexelt, te szabályosan kerülted ki jobbról.

Y fordulást pedig nem úgy kezdünk, hogy átmegyünk a szembe sávba balra.

2022. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2: hát igen, ezzel èn is így voltam, nem èrtettem, hogy ő hogy tanulta, ezèrt inkább ezt a rèszt nem firtattam...
2022. dec. 6. 21:40
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Érdektelen merre indexelt.

A kérdező folyamatosan haladt a sávjában. Ez nem jobbról előzés.

2022. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Ő volt a hibás.


Megfordulni csak akkor szabad, ha nem akadályozza a forgalmat.


Legközelebb óvatosabban kerüld ki azt, aki furcsa manővereket csinál előtted. Én ilyenkor néha meg is állok, vagy rápöccintek a dudára, hogy biztosan észrevegyen a nagy gépészkedés közepette.

2022. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ő a hibás viszont ilyen esetben célszerű lelassítani legalább annyira, hogy ha bármi váratlant lép akkor legyen időd lereagálni.


Ezt minden balesetnél megvizsgálják, hogy mindent megtettél e a baleset elkerülése érdekében és ilyenkor a te nyakadba is akasztanak felelősséget.

2022. dec. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Ő lett volna a hibás, de ha látod, hogy valaki előtted indokolatlanul átmegy a szembesávba, reflexből lassítani kéne, mert nem tudod, miért csinálja. Lehet, ilyen hülye okból, ahogy írod, de hát látod, hogy majdnem veszélyt okozott, vagy valami lehet az úton, amit ki akart kerülni stb. Ha váratlan eseményt érzékelsz előtted, akkor szabályos, de nem túl logikus és nem túl értelmes változatlan sebességgel menni egyenesen.
2022. dec. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Dashcam, aztán nincsenek kérdések.
2022. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

8. Az mindig hasznos, de ha szabályosan haladok az úton akkor kizárólag a másik lehet a hibás, aki összevissza kóvályog. De ha csak sima előzés lett volna, akkor sem jöhet úgy vissza, hogy ütközzünk.

A balesetet el kell kerülni, és ezt is vizsgálhatják. Meg én is sérülhetek, az autóm is. Praktikusan is jobb megelőzni a bajt.

Csak az életben ezek legtöbbször váratlanul történnek. Lehet okoskodni a gépnél, mint ahogyan én is teszem, de a gyakorlatban sokszor nincs idő optimális döntést hozni, már csak azért is, mert ezer másra is figyelni kell egyszerre.

Ha folyton azt nézem, mi baj lehet, akkor főúton is lassítsak húszra minden kereszteződés előtt, hátha kijön elém?


A kérdezőnek megfeleltem, de újra: semmi dolga nem lehetett a másiknak menetirány szerinti bal oldalon. Sem egy íven forduláshoz, sem Y tolatáshoz. A többi közlekedőt zavarni sem szabad, néhány kivételtől eltekintve. A megfordulás nyilván időigényes, és rákényszerülhet az ember a feltartásra, de ha lehetőség van, akkor más módot célszerű választani.

A felöklelem a másikat semmiképpen nem menthető.

Nem jobbról előztél, és nem jobbról haladtál el mellette.

2022. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Atyaég. Azért ha látom, hogy vki számomra furát csinál, lassítok. A kinek van igaza meg a ki ér haza épségben lehet két külön dolog. Persze a nő volt logikátlan. Inkább keresek egy parkolót, ha fordulni akarok, vagy egy mellékutat.
2022. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!