Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én vagyok a hibás vagy az...

Én vagyok a hibás vagy az autós? Vagy mindketten? Baj nem lett.

Figyelt kérdés
Ma reggel bevallom, szabálytalanul keltem át a főúton gyalogosként, de az abba torkolló kis utcán a kereszteződésnél már a zebrán mentem át, és bevallom lendületből leléptem, az ott kb 30-al érkező autósnak meg satuznia kellett, én meg ráb...tam a motorháztetejére. tudom az első esetben én voltam a szabálytalan, de nem jött senki, de a kis utcán nem lett volna elvárható, hogy az autós még jobban lelassítson? Ráordítottam, hogy megyek a rendőrségre, a kamerára mutatva mondta, hogy oké akkor ő is. Már indexelt balra amúgy is. Nagyon gyorsan történtek a dolgok mert siettem, késésben voltam a munkából. NEM lámpás átkelőről meg kereszteződésről van szó.

2022. dec. 13. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Te. A zebra nem valami varázserővel bíró sámánmotívum. Ha körültekintés nélkül lépsz rá az úttestre, bizony a 30-cal döcögő kocsi is elb@sz.
2022. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 körüli tempóval közelítette meg a zebrát, akkor az autós megtett mindent, amire a KRESZ kötelezi, mint a példán látható, meg is tudott állni annak ellenére, hogy kirohantál elé.

Az autó csapkodását érdemes volna mellőzni, több százezer forint egy motorháztető, ha sikerül behorpasztanod akkor rád fogják verni a cseréjét.

2022. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy az autós fokozott óvatossággal, fékkészenlétben köteles a kijelölt gyalogátkelőhelyhez közeledni, hogy szükség esetén akár megállással is biztosítsa a gyalogos zavartalan átkelését.

A gyalogos viszont köteles meggyőződni arról, hogy az úttestre biztonságosan léphet.

A kocsi csapkodása viszont garázdaság.

2022. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Mindketten.

Ami rád vonatkozik: " A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti."


Ami az autósra: "Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni."

"Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában."

2022. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy a hibás, mert féktávon belül nem várható el az autóstól, hogy megadja az elsőbbséget, ergo nem győzőtél meg arról, hogy biztonságosan át tudsz-e kelni. Én azt tanultam, hogy körbenézek, aztán megyek át.
2022. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Ma reggel bevallom, szabálytalanul keltem át a főúton gyalogosként"


mi a kérdés???

2022. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Na, akkor most ráb*sztál vagy ráb*szódtál? Előbbi esetben egy utolsó tahó vagy, aki tanulja meg használni a szemét, vagy hordjon fehér botot - utóbbi esetben hidd el, normális autós már messziről sokkal előzékenyebb lesz. Utóbbi esetben nem te vagy a hibás, de akkor az már személyi sérülés, hívhattál volna rendőrt.
2022. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:
67%

#6: A teljes mondatot, leszel szíves. Nem a főúton ütötték el majdnem. Olvass rendesen és értelmezz.

"Ma reggel bevallom, szabálytalanul keltem át a főúton gyalogosként,"

Ez egy dolog. Ha rendőr látta volna akkor kapsz érte karácsonyi ajándékot, abban biztos lehetsz.

"...de az abba torkolló kis utcán a kereszteződésnél már a zebrán mentem át, és bevallom lendületből leléptem"

Mondjuk, ettől őt még elővették volna, mivel itt meg az autós a hibás: Neki zebránál számítania kell gyalogosra, már észre kellett volna hogy vegyen és fékkészenlétbe helyeznie magát. Magyarán ilyen helyet nem közelíthet meg(nem célszerű) a megengedett legnagyobb sebességgel. Neked ebben a megállok és körülnézek szabály elmulasztása a felelősséged. Magyarán csak akkor lépsz az úttestre miután meggyőződtél róla hogy elsőbbséget kapsz ami járt volna, mert a másik szabálytalanságodnak nem következménye, hogy az ott már nem jár.

Téged meg azért, mert garázdaságot követsz el a motorháztető csapkodásával, nem kizárt hogy csak arra célzott hogy ő mit fog mutatni a rendőrségnek. Azt sem tartom kizártnak hogy látta és rögzítette az is ahogy átjössz a főúton szabálytalanul csak nem gondolta, hogy rögtön át is akarsz menni előtt a gyalogátkelőn... De balesetkor a te szabálytalanságod nem felmentő ok.

Ebből csak azt akarom kihozni hogy ne az autósban keresd a hibát még ha esélyes is hogy őt marasztalták volna el, hiszem vészfékezéssel igyekezett elhárítani a balesetveszélyt amit bizony, nem kis részt te is okoztál a kamikaze stílusoddal. "Látni és látszani", gondolkodj el azon hogy mit jelent ez a szabály: Nem, nem azt hogy minden gyalogos viseljen kukás mellényt!

2022. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!