Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosnak van elsőbbsége,...

Gyalogosnak van elsőbbsége, ha főútra kanyarodok rá?

Figyelt kérdés
Amikor egy mellékutcából kanyarodok rá a főútra, és a főút mentén futó járdán megy egy gyalogos, és így keresztezzük egymást, kinek van elsőbbsége?

2022. dec. 25. 23:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
#11 De egyébként abban egyetértek veled, hogy nem a gyalogosnak van elsőbbsége mert én úgy képzeltem el, hogy az adott út amin ő halad egy kereszteződéshez vezet és a kereszteződésben a járdán szeretne elhaladni a gyalogos jobbról-balra vagy balról-jobbra haladva és nem azon az úton akar átkelni amelyre rá akar kanyarodni a kérdező
2022. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem, hacsak nincs zebra.
2022. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%
Aki szerint a gyalogosnak van elsőbbsége az sűrgősen adja le a jogsiját.
2022. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13. Jó, akkor így teszünk.

Engem az elején az zavart meg, hogy az utak minősítését írta.

Ezert válaszoltam azt, hogy ha arra az útra kanyarodik, amelyiken a gyalogos átmenne, akkor a gyalogosnak van elsőbbsége.

Ha valaki ide keveri ezt, akkor nála sincs rendben.

Kanyaridó főút lehetne csak érdekes, semmi más. Ugyanis, ha együtt kanyarodok a főúttal, az nem számít irányváltoztatásnak a járműveket tekintve. Tehát elsőbbségem van.

Viszont erről a gyalognak nem kell tudnia, így azzal szemben hátrányom van.

Ha csak simán elmegy előttem, akkor nincs elsőbbsége, dr miert keveri ide, hogy mellékút meg főút.

2022. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azóta találtam egy linket, ami pont ezt a két esetet mutatja. Amit én próbáltam megfogalmazni, az az első kép.

[link]

2022. dec. 26. 23:05
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első képen az autónak van elsőbbsége, a másodikon a gyalogosnak, ez egyértelmű.


Néha udvariasságból elengedem a gyalogost az egyes szituációban.

2022. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 MGéza ***** válasza:
Még kanyarodó főúton áthaladva is neki van ha a vezetéstechnikailag értett kanyarnak a te szempontodból nézve befejeződésénél megy át, mellékútról főútra pedig az előző szabályból következően, evidens.
2022. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 MGéza ***** válasza:
35%

Kresz meghatározás:

" Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része"

Ennek alapján: Ha a gyalogos mondjuk egy Kossuth Lajos nevű utca melletti járdán fut és azt keresztezi egy alárendelt út(voltaképp név lényegtelen), akkor a gyalogos voltaképp a főútvonalon halad, tehát elsőbbséget élvez.

Viszont! Itt van egy kis zavar, úgymond nem tisztázott dolog: Az elsőbbségadás kötelező illetve STOP táblák csak a járművek egymáshoz viszonyított elsőbbségét határozzák meg.

2022. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Mi ez az ökörség a főúttal?! Jó, hogy nem stoptáblával is jössz.

Az utak RANGSOROLÁSA kizárólag a járművekre vonatkozik.

Teljesen mindegy, hogy a gyalogosjárda milyen út mellett van.

2022. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Főútvonal mentén haladó gyalogos elsőbbséget élvez neked ki van téve az elsőbbségadás tábla a tábla a jobbról és balról érkező részére is elsőbbségadásra kötelez. Teljesen mindegy ki az lehet ufó vagy a levitáló Songoku nem számít.
2023. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!