Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosnak van elsőbbsége,...

Gyalogosnak van elsőbbsége, ha főútra kanyarodok rá?

Figyelt kérdés
Amikor egy mellékutcából kanyarodok rá a főútra, és a főút mentén futó járdán megy egy gyalogos, és így keresztezzük egymást, kinek van elsőbbsége?

2022. dec. 25. 23:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Neki, ha más nem szabályozza az áthaladást.
2022. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha arra az útra kanyarodsz, amin átmenne, akkor a gyalogosnak.
2022. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Neked.
2022. dec. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem van elsőbbségem, mert nem olyan útra kanyarodok, amin átmegy, hanem csak az úttal párhuzamos járdán halad.
2022. dec. 26. 00:24
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

Most ezt egy kicsit nehéz elképzelni de ha jól sikerült elképzelnem akkor ez esetben neked ha nincs zebra.


Persze én ilyenkor általában átengedem a gyalogost, most azon a néhány másodpercen semmi nem múlik.

2022. dec. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

A kreszt azt írja, hogy mindig a gyalogosnak van elsőbbsége az autóssal szemben, ha az autós arra az útra akar fordulni, amerre a gyalogos lelép. Ez akár lehet zebrás és nem zebrás átkelés.

Ezen kínlódtam én a próba teszteken az E-Titánon, míg fel nem fogtam, hogy mi van. Hiába nem volt zebra, akkor is a gyalogosoknak volt elsőbbségük. (Jelenleg tanulok vezetni, garantálom, hogy benne van a Kreszben.)

2022. dec. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

4. Ez alapján természetesen neked.

A kérdésben az az zavaró, hogy az utak rangsorolása csak a járművekre vonatkozik. Jármű-gyalogos vonatkozásában semmi, de semmi jelentősége sincs.

2022. dec. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

neked van elsőbbséged.

en ilyen esetben, mivel legtöbbszöt úgyis meg kell állnom, elengedem a gyalogost

2022. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem az ilyen kijelentések nem helytállóak mert kép nem volt csatolva arról, hogy hogyan is képzeli. Leírva meg mindenki másképp értelmezi.
2022. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Aki egy ilyen leirást nem tud értelmezni, arról ne is beszéljünk inkább.
2022. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!