Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha a mögöttem...

Mit lehet tenni, ha a mögöttem közlekedő "tol", semmilyen követési távolságot nem tart?

Figyelt kérdés

Nagyjából mindennapos jelenség, a mögöttem közlekedő autós vagy motoros a s.ggemben halad, mintha nem hallott volna a követési távolságról.


És NEM "szüttyögök", annyival megyek amennyi a megengedett (vagy amennyit az út és az időjárás enged).


- a megengedettnél gyorsabban menni nyilván nem fogok a kedvéért

- félreállni nem mindenhol lehet

- a büntetőfékezés az ördög találmánya

- általában beválik a "büntető 30", fék nélkül(!!), gázt elvéve lassítás és sétakocsikázás, amíg észre nem veszi magát... De nemrég ez után előzés közben rámhúzta az utánfutót valaki és végigszántotta a kocsi oldalát, szóval idegbetegek ellen ez se jó.


Pedig szerintem jogom lenne biztonságban közlekedni.


Szóval mit tehetek ilyen esetben, hogy abbahagyja végre a veszélyeztetésemet a másik, és tartson távot?


2023. jan. 10. 17:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, és ha olyan a szitu akkor jobbra húzódással, villantással szoktam jelezni ha előzhet, de nem igazán reagálnak erre semmit, csak jönnek tovább mögöttem.
2023. jan. 10. 17:03
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon parasztok az ilyenek. Egyszer a kis Focusommal mentem mire megjelent mögöttem egy benga BMW egy baromállattal a volán mögött. Kilométereken keresztül jött mögöttem, bőgette a motort, pedig meg tudott volna előzni simán, de nem tette csak játszotta az eszét. Sokmindent nem tudsz tenni ellenük, a legegyszerűbb megoldás ha lehúzódsz valahol és elengeded.
2023. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Kár ezen idegeskedni! Már én se foglalkozom velük, hanem haladok tovább a saját tempómban, aztán idővel vagy lemarad, vagy megelőz, ha látja,hogy úgyse fogok gyorsabban menni.
2023. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
A lényeg, hogy nem szabad felidegesíteni magad rajta, menj ahogy akarsz, ha van lehetőség megelőz. A "büntető 30" nem jó megoldás, az idegbeteget még jobban idegesíted, abból jó nem fog kisülni. Menj a max. megengedett sebességgel, aztán majd megelőz.
2023. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3

#4

Nem "idegeskedek" csak nem hiszem el, hogy köteles lennék eltűrni a közúti veszélyeztetést, pláne huzamos ideig.

Nem, nem előz meg, ahogy a #2-es is írja. Gondolom ez dobja fel a napjukat, vagy passz.

2023. jan. 10. 17:26
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Büntetőfékezni kell.
2023. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Én eddig mindig a büntető 50et alkalmaztam, de elég nyugtalanító olvasni, hogy már ezt is megbosszulják
2023. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Én volt hogy úgy állítottam a külső tükröket, hogy a saját fényszórója világított a szemébe.
2023. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nagyobb autópályás utak előtt a hátsó ablakmosó spricnije szokott úgy elállítódni, hogy álló helyzetben 4-5 méterre elspriccel hátrafelé.
2023. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Elveszem a gázt, motorfékkel lassítok, akár meg is állok.
2023. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!