Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 sávos körforgalomból kötelez...

2 sávos körforgalomból kötelezően ki kell engedni a belső sávban közlekedőt, ha indexel, és sávot váltana? Vagy körbe kell menjen még egyszer, ha nem engedik ki?

Figyelt kérdés
Kinek a felelősége ilyenkor a koccanás?

2022. ápr. 24. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a sávváltás szabályai érvényesek. Vagyis aki váltani akar, annak alapvetően elsőbbséget kell adnia azok számára, akik abban a sávban vannak, ahová ő át akar jutni. Az egy másik kérdés, hogy nagy parasztság, ha valaki direkt nem engedi be.
2022. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Beviz Elek ***** válasza:
75%

#1

Îgy van, aki sávot vált az kell elsőbbséget adjon.



A körforgalom szabályozása lett elcseszve már az alapoktól. Ahelyett hogy egy (többsávos) egyirányú útként kezelnék ami körbe megy, inkább egy külön kereszteződéstípusként kellene kezelni saját szabályokkal.


Sokkal jobb lenne az áteresztőképesség és könnyebb lenne használni ha:

-már behajtásnál indexelni kellene hogy hová a bánatba mész.

-kétsávos esetén alapként jobb sáv=jobb+egyenes, bal sáv=bal.

Ha neadjisten sikerülne megtanítani az embereket nyilakat, táblákat értelmezni és durva leszek de a vonalak között maradni, akkor főbb irányoktól függően tetszőleges számú sáv mehetne tetszőleges irányba. A körforgalomban való sávváltást el kell felejteni.

2022. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Miért kéne körbemennie mégegyszer? A körforgalom ugyanolyan útszakasz, mint bármilyen másik. Nincs olyan előírás, hogy tilos lenne megállni forgalmi okból a körforgalomban.
2022. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Pont emiatt nem használja senki sem normálisan, és megy a külső sávban, még ha a sokadik kijáraton is megy ki.
2022. ápr. 24. 23:03
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
De nem is kötelező bemenni a belsőbe. Fuck logic
2022. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem engedik be, megáll és megvárja míg lesz hely.
2022. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk nem is tudom mi értelme a többsávos (irányítatlan) körforgalomnak, tekintve, hogy alapvetően rövidtávon mindenki ki akar jutni belőle, tehát sokkal jobb, ha már odaérkezés előtt megoldják a kisorolást 1 sávra.


Megint más téma az olyan körforgalom, ahol előre szabályozva van, merre mehetsz ki. Ilyenek vannak a 21-es mentén:

[link]


Bal sávból egyenes + balra

Jobb sávból egyenes + jobbra


Mondjuk sokan ezt sem tudják használni. Pedig tök egyértelmű.

2022. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

7-re:

Ilyenek vannak a 83-as úton is Győr agglomerációjában (ahol nagyon nagy a forgalom munkanap reggel és délután). Nekem is tetszik, jól használható. Sokkal jobban, mint a "normál" (irányítatlan) kétsávos körforgalom.

2022. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nem kötelező, de valahogy ki kell jutnia.

Hogy Szlovákiában, Romániában mit ír elő a rendelet, nem tudom, de ezeken a helyeken azt láttam, hogy mindenki kiengedi a belsőből kifelé tartót.

Forgalmi okból meg szabad állni mindenhol. Az mindenképoen járható megoldás, hogy jobbra indexelek, és ha kell, várok. Csak egy kijáratral előbb történjen attól, ahol ténylegesen elhagynám a kereszteződést.

Pesten van egy kvázi kétsávos körforgalom. Körforgalom tábla nincs. Meglehetősen sok út fut ott össze. A sávok és terelőszigetek úgy vannak kialakítva, hogy a külsőben nem is tudsz maradni. Vagy elhagyid az első helyen, vagy kénytelen vagy sávot váltani (Gilice tér).

Nem szeretem, pedig tk. van benne logika.

2022. ápr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Sajnis az átlag hülyének fizikai elválasztókkal teletűzdelt "turbó" körforgalom kell, de még ott is tudnak új dolgot mutatni.

Alapesetben az lenne a helyes, hogy ha az 1. vagy 2. kijáraton mész ki akkor a külsőben kezdesz, ha későbbin, akkor a belsőben kezdesz, és az előző kijáratnál kisorolsz majd a kihajtasz.

2022. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!