Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én vidékről elektromos...

Ha én vidékről elektromos kerékpárral bemegyek a 13 km odébb kisvárosba, akkor lehet rajtam hátizsák vagy nem lehet?

Figyelt kérdés
Mivel ugye láthatósági mellény kötelező, és ha arra felveszem a hátizsákot az baj vagy nem baj?

2023. jan. 10. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

És miért nem a hátizsákra veszed a mellényt?

De vannak fényvisszaverő hevederek is, ami gumis az egész, simán fel tudod rakni a hátizsák fölé, és be is tudod csatolni elől.

2023. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Csomagtartó meg minek...
2023. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, ne vidd a hátadon, csak rárohad.

Tedd a csomagtartóra gumipókkal, vagy kosárral, vagy vegyél olyan hátizsákot, ami a bicikli oldalára akasztható (csomagtartó kell hozzá)

2023. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Mivel ugye láthatósági mellény kötelező"


Kezdjük ott hogy nem, csak rossz látási viszonyok között.

2023. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
" A fényvisszaverő mellény vagy ruházat használata lakott területen kívül sötétedés után vagy rossz látási viszonyok közt kötelező. Ez lehet a jól ismert mellény, vagy egyéb megfelelő nagyságú fényvisszaverő felülettel ellátott ruházat. "
2023. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

@5: aztán pontosítja, hogy pa "fényvisszaverő ruházat" az MSZ:EN mittudoménhányas szabványnak megfelelő öltözet -amely szabvány szövege átlag földi halandó számára nem, hozzáférhető, a megfelelő hivataltól pár tízezer forintért szerezheted meg. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha a fakabát kekeckedni akar, akkor a megfelelősségi címkét fogja keresni -és azt csaka kukásmellényen illetve néhány munkaruhán fogja megtalálni...


De hogy a kérdésre is válaszoljak: semmi nem tiltja a hátizsák használatát. Mondjuk én a helyedben nem ragaszkodnék hozzá, főleg ha van csomagtartód is: miért én cipeljem a cuccaimat, ha viheti azt a kerékpár is? Egy oldaltáska vagy váztáska sokkal jobb választás -a gerinced és a segged már ilyen rövid távon is értékelni fogja, ha nem terheled feleslegesen.

2023. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha vidéken nem gázoltak agyon a falusi tudatlanok akkor városban főleg nem kell tartanod ettől, ott már kulturáltabb a népség, láttak ilyen járművet már.
2023. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A falusiak is láttak már, hiszen ott tornyosulnak a bringák a helyi kocsma előtt.
2023. jan. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja most látom, hogy elektromos kerékpárról van szó, tegnap éjjel rollernek olvastam.


Akkor olyat tényleg láttak a falusiak.

2023. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
68%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem célszerű. A táskádat tedd a csomagtartóra.
2023. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!