Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a taxi hátsó ülésén utazom,...

Ha a taxi hátsó ülésén utazom, akkor is kötelező a biztonsági öv?

Figyelt kérdés
Különböző helyeken más-más álláspontot olvastam, ezért elbizonytalanodtam.

2023. febr. 20. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű:

"Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

...

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;"

Az utasnak be kell csatolnia magát.

2023. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán miért ne kellene bekösd magad?
2023. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Igen. Hol olvastad azt, hogy nem kell?
2023. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Én hátul nem szoktam, csak azokban, amelyikek csipognak miatta
2023. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem kell népszerűsíteni a hülyeséget. Pláne nem úgy, hogy a kérdésre nem válaszolsz.


Kérdező, az utasokra nincs kivétel.

2023. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Saját belátásodra van bízva, magyarán a sofőr már nem felel a te biztonságodért, ez bizonytalaníthatott el. Amúgy meg kötelező használni.
2023. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

6.

“ Saját belátásodra van bízva”

Nem. Nincs a saját belátására bízva.

“ magyarán a sofőr már nem felel a te biztonságodért”


Már hogy a viharba ne felelne egy hivatásos sofőr az utasa biztonsága végett.

Ne beszélj bár butaságokat. Utaztam taxival, ahol a sofőr rászólt a haveromra kösse be magát. Igaza is volt, jól is tette.

2023. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig, ebben igaza van a 6-osnak, hogy a sofőrt nem büntetik meg azért, mert nincs bekötve az utasa. Vagy 10-15 éve volt ilyen is, de csak pár évig. Aztán rájöttek a törvényhozók, hogy a sofőrjük nem indul el addig, ameddig be nem kötötték magukat, úgyhogy gyorsan visszavonták ezt a változtatást...

Viszont van egy másik része is a dolognak. Ha valaki pl. gyorshajtás, vagy akár csak relatív gyorshajtás (pl. jeges úton) miatt kisodródik, és nincs személyi sérülés, akkor legrosszabb esetben megbüntetik gyorshajtásért 10-20 E-re.

Ha a be nem kötött utasa a fejével kiüti a szélvédőt, és meghal, akkor már foglalkozás körében, gondatlanságból elkövetett, halált okozó testi sértés, és lehet 5 év börtön. (Ez ugyanúgy megáll magánember esetében is, mint taxisnál.) Ezért ragaszkodnak a taxisok az öv használatához.

2023. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyilvan balesetnel nagyobb valószínűseggel lesz súlyosabb a serülés öv nelkül, ezert közvetve a sofőrnek sem mindegy.


A hatul nem övezek típust ismerem, próbalkoznak is 10evestől 85ig vele, de ilyenkor meg szoktam kerdezni, hogy ha szetfejeli az előttelévő koponyáját az vajon okozna-e lelkiismeretfurdalást? Aztan kattan is a csat befelé. Gondolkodni ér!

2023. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!