Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » GPS vevő nélküli menetrögzítő...

GPS vevő nélküli menetrögzítő kamera teljesen haszontalan ha balesethez kellene bizonyíték?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vettem egy drága Nextbase menetrögzítő kamerát és utólag tudtam meg, hogy nincs benne GPS vevő, tehát nem rögzít semmilyen GPS adatot. Sajnos már nem tudom visszacserélni, de tartok tőle, hogy így tök feleslegesen vettem meg, mert én is úgy tudom, hogy baleset esetén elengedhetetlen a GPS adat a bizonyítékhoz.


Esetleg van valami praktika amivel lehet pótolni ezt a hiányosságot (pl.: külön certifikált GPS vevő kocsiba) és el is fogadják, mintha alapból lenne GPS vevő a menetrögzítőben is? Vagy ez már veszett ügy és adjam el ill. vegyek helyette egy másikat?



2023. febr. 25. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs jelentősége! Sok ilyen balaesetes videónál még az óra se volt beállítva a kamerán. Ha egy videón egyértelműen látszanak a táblák, beazonosítható, hogy az adott helyzetben ki volt a hibás, akkor szerintem az már bizonyítékerejű. Ha megkérdeznek egy szamtanút, az se fogja regélni a GPS koordinátákat.
2023. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Adtam már át felvételt rendőrnek egy baleset után, semmit nem szólt arra, hogy koordinátákat nem rögzít (egy 10-en pár ezres 70mai)
2023. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nyilván nem vamzerkedni akarok, azért vettem meg a kamerát, mert az utóbbi időben brutális méreteket öltenek a közúti road rage-ek, büntetőfékezések és kamikaze balesetek. Szóval nem akarok feleslegesen üzemeltetni kamerát, ha később nem használható semmire.

Sebességadatot sem rögzít sajnos (ez nem tudom szintén mennyire gond), de remélem (ne adja a sors!), ha büntetőfékeznek előttem vagy egyértelmű esetben nem ismeri el a vétséget, akkor ezek hiányában is bizonyítható lesz (szintén ne adja a sors!).

2023. febr. 25. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A feliratozott sebesség a kutyát nem érdekli, mert az könnyedén ráhamisítható a felvételre (ugyanígy a koordináták is).

Ha a sebesség mérvadó, akkor azt a felvételen látható objektumok alapján fogja a szakértő meghatározni. A helyszín pedig elég egyértelmű lesz a legtöbb esetben.

2023. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4. Igaz nem filléres, de létezik ,autós fekete doboz', amit laikus nem tud manipulálni. De szakertőnek is csak rongálással sikerülne.

Egyébként aki ért hozzá, a manipuláltságot könnyen ki tudja szúrni.

A felvétel GPS adatok nélkül is felhasználhatók.

Ha felmerül a kamerás autó sebessége, ki tudják számolni. Pl. a villanyoszlopokból. A távolságuk ismert. Így eléggé egyszerű kis matek.

2023. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a sebességet amit mutat a kamera azt nem fogadják el bizonyítéknak mivel nem hitelesített mérő.


Amúgy meg jó, hogy vettél kamerát.

25e ft most egy Navitel R600 amit jó pár éve vettem igaz akkor csak 20e-ért.

Nappal tökéletesen éles full HD képet ad és éjszaka is bőven tűrhetően vesz.

Ha valami gebasz van hihetetlan nagy segítség lesz egy ilyen felvétel.

Ha meg sosem kell akkor sem buktál nagy pénzt.


Annyi, hogy 3 év után a benne lévő kis 2 akksi már nagyon megadta magát, de emagról lehet hozzá rendelni és ha tudsz forrasztani vagy van ismerősöd aki tud akkor 4000 forintból meg van oldva a dolog.

2023. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: Nextbase 222XR-t vettem (elől, hátul). Régebben egy Lamax Dual S9-em volt, de sajnos le kellett cserélnem, mert a középső tükör a súlyát nem bírta (arra lehet ráinstallálni).
2023. febr. 25. 23:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván az a kérdés, mit kell bizonyítani. Ha mondjuk egy elsőbbségadás elmulasztásából fakadó esetről van szó, ott teljesen mindegy, hogy milyen koordinátákat rögzített a kamera.


Ha viszont egy bénább kereszteződés előtt ott a 30-as tábla, te meg mentél GPS / kamera szerint 35-tel, aztán kikanyarodott eléd a bukszus takarásából a pizzafutár és emiatt éhen maradt a helyi párttitkár, és a futár megtévesztő sebességre hivatkozva rádkennè részben a felelősséget, akkor aztán mehet a számolgatás az eltelt idő, látószög, villanyoszlopok távolsága meg minden kutyafüle alapján, hogy akkor mennyi is lehetett az annyi. De ezen meg nem segítene sokat egy néhány méter pontosságú GPS képes kamera sem, hiszen ahhoz még pont túl pontatlan, hogy egy néhány méteren belül bekövetkező esemény lefolyását meg lehessen ítélni az adatai alapján.

2023. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!