Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van itt olyan aki nyugtató...

Van itt olyan aki nyugtató mellett vezet?

Figyelt kérdés
Értsétek jól a kérdésem, nyilván nem arra gondolok, hogy kábultan benyugtatózva vezet-e valaki. Hanem, hogy pl. depresszió/pánikbetegség miatt gyógyszert szed, és, hogy a-mellett vezet-e. Ha igen mennyi dózis? Mennyire hat a reakcióidőre? Nyilván tudom,hogy mindenki esetében más, csak érdekelne, mert lehet nekem is fognak valamit felírni, ami miatt lehet nem vezethetek majd az orvost is persze megkérdezem. Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 27. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon remélem, hogy akinek “hat a reakcióidejére” annak eszébe se jut vezetni.
2023. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Rengetegen szednek nyugatókat legálisan vagy illegálisan, amivel ugyanúgy autóba ülnek, nem törődnek a hatásával.


BOON - Milliószám tömjük magunkba a nyugtatókat

[link]

2023. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki van ilyen helyzetben az írhatna. Nem fogok sohasem úgy vezetni, hogy picit is álmosnak érzem magam. Csak nehéz eset, mert dolgozni csak kocsival tudok szinte menni (falu-megyeszékhely), vagy gyalog. Viszont nem tehetek róla, hogy beteg vagyok. Nyilván soha nem veszélyeztetném mások életét akkor sem e-miatt. De ha lenne valami aranyközépút, tapasztalat, azt szívesen olvasnám.
2023. febr. 27. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Most lehet lepontoztan de nem érdekel, leírom.


Két féle nyugtató van ugye hazánkban: diazepám (sanax, seduxen, valium) és klonazepám (rivotril).


Nálam a diazepám nem jött be mert rohadtul izzadtam tőle, a rivo viszont nagyon bevált.

Lényeges a mennyiség, kis mennyiségben egyszerűen megszűnik a szorongás és ennyi, semmi negatív hatása nincs.

Túlzott mennyiségben olyan mintha az ember kicsit részeg lenne, jókedv, lelassult reflexek stb.... tehát az utóbbi nem jó.


Én évek óta szedek (sajnos) rivót, miközben hivatásos sofőr is voltam/vagyok. (senki sem mondta meg rólam hogy van bennem nyugtató)

Nem a vezetés miatt, azzal semmi bajom, hanem a tömeggel.

Nálam a vezetésben semmi gondot nem okoz, sőt, inkább jobb is mert az embert ellazítja, totál megszűnik minden feszengés... de mint írtam nem is volt, max dugóban amikor az ember 2 órát vár egy baleset miatt az autópályán.

Rivó nélkül azt mondom mi van már mikor megyünk

Rivóval meg kb. lexarom mikor megyünk... majd megyünk ha megyünk.


Szóval ez inkább a mennyiségen és az ember szervezetén múlik, mennyire üti ki.


Pl. kegyetlenül utálom a temetéseket, na ott van, hogy bedobok 2x 3x adagot, na ott már érzem, hogy "beüt", kicsit tompulnak a reflexek, álmosság érzet, nem jön rám a sírás annyira....

De nálam ez még mindig gyengébb hatású mint mondjuk egy 7,3%-os sör amit inni szoktam.


Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan.

2023. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a kérdésedből látom, hogy még nem szedsz semmit :)

Anti-depi sokkal durvább tud lenni....


Az elején a kezelésemnek próbáltunk párat.

Már nem emlékszem a nevére, hogy melyik volt csak arra, hogy pont kerítést csináltam és anyám szólt, hogy hogy a fenébe tudom csukott szemmel ütni a kalapáccsal az oszlopot :D

kb félálomban voltam, az nagyon durván leszedált...

Szóval ha kapsz valamit, akkor szedd be és várj 1 napot és megtudod milyen hatással van rád.

Nyugtató annyiból "jó", hogy annak hamar jön a hatása, kb 30 perc, míg azt antidepi 1-2 nap.

2023. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Az érdekelne még, hogy nálad (tudom, mindenkinek másképp hat) mennyi idő alatt ürült ki olyan szinten, hogy már nem érezted a hatását? Amúgy buszsofőr vagy? Csak kíváncsiság. A tömeget én sem szeretem viszont nem az a legnagyobb problémám.
2023. febr. 27. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

8-10-12 óra a felezési ideje a klonazepámnak ha jóé tudom.

Személyi sofőr vagyok már évek óta, de soha senki sem mondaná meg rólam, hogy nyugtatót szedek (persze nem amikor a fent említett temetéses többszörös adagról van szó).


Az a baj, hogy ezt nagyon sok ember elítéli, miközben azt sem tudja mi az a pánikroham, amikor az emberre egy brutális félelem tör ami semmihez sem fogható.

Na ha egy ilyen roham elkap valakit vezetés közben akkor vannak gondok.

De ugye tudni kell mi hozza ki a pánikot, mert ha a vezetés az nem túl jó, de ha nem az akkor szerintem semmi gond nincs vele.


Amúgy nálad mi okozza ha nem titok?

2023. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a vezetés. Nagyon stresszes az életem, a munkahely, család miatt. Köszönöm a tartalmas választ.
2023. febr. 27. 20:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Ui a vezetés közben nem vagyok ideges, de nyilván nem is vagyok profi sofőr mint pl Te személyi sofőrként. A jogsim annyira nagyon régi. Illetve az elég régi, de én rendszeresen csak nem annyira régóta vezetek. Szóval magyarul 0 rutinom van.
2023. febr. 27. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!