Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenkivel előfordul vezetés...

Mindenkivel előfordul vezetés közben legalább egyszer, hogy csinál egy balesetveszély dolgot (de nem történik baleset)?

Figyelt kérdés

Persze nem szándékosan.

Ilyenkor utána félve ültök újra autóba vagy"csak" levonjátok a tanulságot és minden megy tovább.



2023. márc. 9. 23:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez előfordul mindenkivel. El kell fogadnod, hogy mindig benne van a pakliban, hogy történik valami.
2023. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az autóvezetők 99%-a megtapasztalja legalább egyszer azt, amikor nem jön ki az előzés. (1% még friss jogsis)


Hasonlóan nagy számban azt is megtapasztaljuk, amikor kimarad a holttér ellenőrzése pl. sávváltáskor, tolatáskor.


Vagy az elsőbbségadás elmulasztása.


Én kicsit stresszelek még rajta, de aztán továbblépek, levonom a tanulságot.

Nekem amúgy könnyebb túllépni rajta, ha a sértett felé tudom jelezni, hogy bocsi.

A vezetés veszélyes üzem.

2023. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen, főleg ha még nem vagy nagyon tapasztalt sofőr
2023. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

@2

Amúgy sértettként is ugyanez.


Ijedtség, vérmérséklettől függően felmegy a pumpa, megdobálod fillérekkel, aztán túllépsz rajta.


Nekem sokat segít a bocsi a másiktól. Ezért segít vétkesként is, ha elnézést tudok kérni (intéssel, vészvillogóval).

2023. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én ma elmulasztottam elsőbbséget adni. 2016 óta van jogosítványom és találkoztam egy olyan esettel, ami eddig még nem volt és nem számítottam rá. Konkrétan egy nagy mezőgazdasági gép tért le és nem vettem észre, hogy ott akar letérni. Elég rossz érzés.
2023. márc. 10. 00:29
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére megvárt.
2023. márc. 10. 00:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

És ez az első benézésed 2016 óta?

Hát akkor én is stresszelnék egy darabig rajta 😆


"Szerencsére megvárt."

Azaz megállt. Ha csak várnia kellett, az nem is volt balesetveszélyes.


Jelezted neki legalább, hogy bocsi? 😁

2023. márc. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerintem nem én voltam az első ilyen esete. Számított egy hasonló szerencsétlenre így várt.

Sajnos nem jeleztem neki sehogy, mert amint elkövettem a hibát azonnal rájöttem, hogy ezt nem így kellett volna és nem igazán jutott az eszembe, hogy jelezni kéne neki bármit is. Ez így alakult.

2023. márc. 10. 01:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Ilyen értelemben valóban nem volt balesetveszély, mert nem kellett hirtelen megállnia vagy kikerülni. De lehetett volna baleset is a mulasztásomból.
2023. márc. 10. 01:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Legalább belátod, aztán tanulsz belőle. Engem egyszer úgy túrt le egy öregúr az útról, hogy észre sem vette. A veszett dudálásomat sem.


Bár nem teljesen értem. Ha a m.gép letért, lehet neki sem volt elsőbbsége, és ezért várakozott?

2023. márc. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!