Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Orvosi korlátozással, de B...

MGéza kérdése:

Orvosi korlátozással, de B engedéllyel smk vezetés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, B kategóriás jogosítvánnyal vezetek egy Babettát, bármi mást. A rendőr elkéri a jogsimat, amiben az áll hogy korlátozással, konkrétan szemüveggel vezethet. Problémázhat vagy büntethet, ha nincs rajtam? Nem vagyok súlyosan rövidlátó, valami 0,6/1,5 dioptriám van.

2023. ápr. 4. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Nem, az smk vezetésének nem feltétele az orvosi alkalmaság
Igen, mert a jogosítványra rá van vezetve
Nem büntethet, de én azért nem viselném azt a szemüveget
4 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Igen, megbüntet, és baromi jogosan. Érvényes orvosi alkalmassági nem szükséges az AM kategóriához, de a korlátozás MINDEN kategóriához érvényes. Ha nagyon akar, még azon is problémázhat, ha 01.01 van bevezetve, azaz szemüveg, de te kontaktlencsét hordasz, ami ugye 01.02, vagy 01.06 a szemüveg vagy kontaktlencse.


Nem tudom, te mit hívsz súlyos rövidlátásnak, 0,75-ös rövidlátó dioptriával én annak idején már nem láttam elég jól ahhoz, hogy gyalogosként messze boltok feliratait elolvassam, közlekedési táblákra reagálni hogy akarsz? Smkp-val 40 a max sebesség, a veszélyt jelző táblákat stb. városon belül úgy rakják ki, hogy 50-es sebességnél kellő távolságból előrejelezzék a veszélyt. A rövidlátásod ezt bizony befolyásolja.


Amúgy normális ember kontaktlencsével is úgy vezet, hogy azért ott a szemüveg a kesztyűtartóban, mert mi van, ha pont kiszárad a szeme, sikerül kipislognia a lencsét? Akkor hogy megy tovább? Hát úgy, hogy ott van nála a szemüveg. Ezt csak úgy megjegyzem.


A korlátozások nem azért vannak a jogosítványodban, hogy te megszívd, hanem azért, hogy a közlekedés biztonságát növeljék. Ha nem vagy képes betartani, viseld a következményeket.

2023. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Igen, szólhat. De ha azt mondod, hogy kontaktlencséd van, akkor 99%, hogy elfogadja.

Amúgy én is kicsit rövidlátó vagyok, asszem -1 és -0,5 dioptria körül lehetek. Bele sincs írva a jogsimba, hogy szemüveget kell hordanom autóvezetéshez. Nem is hordok. Tkp. nem zavaró, csak ha ismeretlen vidéken egy kereszteződés előtt egy hatalmas zöld táblán ezerféle település (vagy út) meg van nevezve, hogy merre kell fordulni, akkor van kevesebb időm elolvasni, mert csak közelebbről látom jól, mint a többi ember.

Ha jól értem, neked az egyik szemedre -0,6 dioptriás szemüveg kell. Azzal az egy szemeddel kellően élesen látsz. A kérdés az, hogy a másik, -1,5 dioptriás szemed mennyire alkalmas arra, hogy a térlátást létrehozza (mert ahhoz két szem kell).

2023. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Tehát úgy akarsz vezetni, hogy alig látsz valamit... És ezek után csodálkozunk, hogy a forgalommal szembemen felhajtanak az autópályára, mert nem látták a táblát...
2023. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!