Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntethet a rendőr, ha nem...

1996hy kérdése:

Megbüntethet a rendőr, ha nem rajtam, hanem csak mellettem van a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Szeretnék kontaktlencséket csináltatni és ezzel együtt leváltani a szemüvegemet, ám a jogosítványomban 01.01-es korlátozás áll. Azaz szemüveget kell viselnem vezetéskor. Szerintetek, megbüntetnek/megbüntethetnek, ha kontaktlencse van rajtam, de a szemüveg mindig ott lenne mellettem az autóban és ha kell közúti ellenőrzés során gyors felkapom, azt mondom, hogy fájt a szemem ezért vettem le vagy ha elmondom kerek-perec, hogy lencse van rajtam?


Vagy inkább menjek el orvoshoz, kérjek papírt és csináltassak új jogsit? Ezzel csak az a gond, hogy egyrészt időigényes, másrészt 6000 ft orvosi vizsgálat+ jogsi árába kerülne. Szóval 10 alatt nem úsznám meg. Mit gondoltok?



2017. nov. 11. 03:17
 1/6 SándorÚr ***** válasza:
nekem is benne van a jogsiban, de mindig kontakt lencsét hordtam, utánna meg lett műtve a szemem lézerrel, de a jogsi úgy maradt. Sose kérdezte a rendőr, hogy hol a szemüveg, nem kell gyorsan felkapnod, ha rajtad van a kontakt lencse elég ha ott van a tokjában a kesztyü tartóban
2017. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szemüveges vagyok alabol nem valami jól làtok szemüveg nélkül , multkor nem volt nàllam , nem sajàt kocsival voltam és bent maradt a sajàt kocsimba , rendőr igazoltatott és semmit se szolt/kérdezett , hogy hol a szemüveg .

Meg amgy elvileg kellene a kocsiban lennie pót szemüvegnek , na azt se kérték soha , igaz a pot szemüvegem az napszemüveg . Szerintem a rendőr pont le ...-ja hogy van-e rajtad szemüveg vagy nem , nem kezdenek emiatt vacakolni mert nem sokat szednének be rajta , azt annyiért meg nem fognak vacakolni a papir munkàval meg ilyenekkel .

2017. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyen nálad a kontaktlencse tartó kis dobozka amiben a folyadék is van aztán ha pampog akkor azt megmutatod neki, én is azt szoktam. Szemüveg meg legyen a kesztyűtartóban.
2017. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tőlem se kérdezték még soha, sőt a mostani jogsimba be se került, mert a nénik az okmányirodában nem tudták értelmezni a "látás korrekcióval vezethet" bejegyzést az alkalmasságin - úgyhogy inkább nem írták rá :D XD
2017. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2017. nov. 14. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha közúti razziát tartanak és megállítanak, akkor megbüntethet érte, mivel a kontaktlencse nincs ráírva a jogsidra. És itt nem az a lényeg, hogy kontaktlencsével is ugyanolyan jól látsz, hanem a jogszolgáltatásról van szó és jogilag nincs rajta a jogsidon a szükséges kód! Ha jó napja van a rendőrnek, akkor max. egy figyelmeztetéssel elenged.
2017. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!