Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebra mellett sárgakockás...

Zebra mellett sárgakockás bringaátkelő. A bringásnak kint az elsőbbségadás kötelező, de örökké megállnak a kocsik. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Bringával megyek, megállok, elengedném a kocsikat, de azok is megállnak pedig csak én vagyok ott, nincs gyalogos. Csak megálltam, egy lábbal a földön, nem szálltam le, nem tolom. Erre fel egyik megáll, másik nem. Össze vissza, semmi következetesség. Miért kell ennyire összezavarni a népet? Ott a felfestés, zebra mellett, de senki se érti igazából.


Akkor a gyalogos nekilódulhat nyugodtan, a bringás meg nem?


2023. ápr. 29. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért állnak meg, mert a bringások egyrészt megszokták, hogy ha gyalogos van, ők is nyugodtan átmehetnek, hiszen áll a gépjárműforgalom, másrészt, attól, hogy te megállsz, sajnos rengeteg kerékpáros van, aki fittyet hány erre. Ez pont olyan, mint a gyalogos zebra nélkül útját egyenesen keresztező autó esetén. Abban az esetben nem a gyalogosnak van esélye, de ha látjuk, hogy ott áll az út szélén valaki, inkább lassítunk, ha lelép elengedjük, hiába nekem lett volna elsőbbségem, jobb elővigyázatosnak lenni, mint elütni valakit.


Örömmel olvastam a kérdést, de én életemben hozzád hasonló bringással sajnos még nem találkoztam. Amúgy ne húzd fel magad, az ilyen esetekre van az a tanács, hogy érdemes szemkontaktust létesíteni. Én már messziről keresem ilyenkor a másik tekintetét, és bólintok-intek-villogok, hogy menjen, el fogom engedni - kivéve persze, ha mellettem van másik sáv ahol nincs ilyen szándék, mert akkor ugye én sodornám bajba.

2023. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*elsőbbsége, nem esélye, kezdek öregedni :D
2023. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A kérdés azért merült fel, mart ma a 2×2 sávos úton autósnak 30-as táblánál, még sehol se volt, amikor elindultam. Az autós akkor ért oda amikor én már a túlsó sávoknál jártam. Fasikám baxott megállni a vonalnál, egy tata, szemből érkező bringás beszólt nekem, aki persze megállt már, mert ő később érkezett, azaz neki jött a kocsi, neki meg kellett már állnia. Szóval beszólt, hogy az autósnak van elsőbbsége. Én meg mondom, hogy NEM.

Az autósok 99%-a ezen a kereszteződésnél megáll (ezek 90%-a természetesen NEM a vonal előtt, így eldönthetetlen mi a lóxart akarnak csinálni. Büntetném ezeket.


Ha már a 2×2 sávos túloldalán vagyok, akkor semmiképpen sem lehetett neki már elsőbbsége. Ha az út előtt ácsorognék, akkor igen. Ő érkezett oda jóval később, s hogy miért ért oda hirtelen? Mert nem a megengedett és kiírt 30km/h-val érkezett. Én meg lassítok, hogy mégis mi a lófaxt akar. Eldönthetetlen.

Mindenképpen őt húzták volna le, az biztos. Nem az elindulási oldalon ütött volna el, szó nem volt hirtelen leugrásról, se ész nélküli elektroller stílusú száguldozásról.

Abszolút nem derogál nekem megállni, de senki nem jött se balról, se jobbról amikor elindultam.

2023. ápr. 29. 22:36
 4/21 A kérdező kommentje:

"Azért állnak meg, mert a bringások egyrészt megszokták, hogy ha gyalogos van, ők is nyugodtan átmehetnek,"


Pont ezért nem értem minek rakják ki az elsőbbségadás kötelezőt. Mindenkit összezavarnak ezzel. Ha leszállok, és úgy ácsorgok, DE csak akkor, ha a zebra-résznél ácsorgok! akkor már nekem van elsőbbségem. Ha leszállok és ácsorgok a bringa résznél, ott nincs! Az ugyanis nem zebra.

2023. ápr. 29. 22:39
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
#3 Na, akkor most az van, amit a kérdésben írtál, hogy egyik megáll, egyik nem, vagy az van, hogy volt EGYETLEN hülye, akivel találkoztál? Majd találkozol több hülyével is, ettől nem kell félned. :) Tatával is, aki nem tud normálisan közlekedni, meg biciklissel is, akinek másokra kiabálni van esze, de megnézném, ő mennyire közlekedik szabályosan.
2023. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én a 2×2 sávos közepén jártam bringával, mikor jobbról érkezett egy marha 30+al, emiatt lassítottam még jobban, végül csak megállt tőlem fél méterre a kölök. Ekkor szemből érkezett a tata, és benyögte, hogy az autósnak volt elsőbbsége. Én meg mondtam a tatának, hogy: Nem.


Volt már olyan banya is aki méltalankodott, hogy a Volt-os gyerek átment a piroson (kanyarodó sáv pirosa, totálisan belátni, rohadtul nem jött senki - oké, a piros piros...) de... a banya miután áttolta! a kerékpársávon, felült és a JÁRDÁN bringázott. Mondom neki, a túloldalon ott a kerékpárút. "Az messze van!".


Ma a tata után 10 perccel, egy másik kereszteződésnél ami szintén bringaátvezetős, elsőbbségadásos, oda robbantott be egy másik tata, de minimum 40km/h-val. Tőlem balról érkezett, szóval engem el kellett volna engednie, de ezen meg se lepődtem. Csak lestük a többi autóssal mekkora marha az ilyen, mindenki leblokkolt egy pillanatra az ijedtségtől.

2023. ápr. 29. 23:01
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
A kresz ismer olyat, hogy elsőbbségről lemondás. Ha megáll, akkor valószínűleg le akar mondani. Akkor van kellemetlen helyzet, ha az egyik sáv lemond, a másik nem. Akkor lassan elindulsz, aztán valószínűleg akkor megáll a másik sáv is (de te is várhatsz a sávhazáron). Aki lemondott az elsőbbségről, vissza már úgyse veheti.
2023. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen... és pont ezért szoktam lecövekelni, ha nem nekem van elsőbbségem. Ne keverjék már a szart, ha valójában csak szimplán finguk nincs semmiről.

Nem szabad ezt a lemondogatósdit túlspilázni, főleg, ha nincs mindent felvevő kamera...

2023. ápr. 29. 23:48
 9/21 anonim válasza:
46%
Bringásra, motorosra rolleresre vigyázunk, az van.
2023. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
#9 Meg a gyalogosra is, csak a teljesség kedvéért hozzáteszem. :)
2023. ápr. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!