Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy STOP vagy elsőbbségadás...

Egy STOP vagy elsőbbségadás táblát hogy a fenébe lehet nem észrevenni?

Figyelt kérdés

Mikor a kereszteződés is úgy van kialakítva hogy jól látja az autós plusz felfestés is van.

Aki az ilyet nem veszi észre és fék nélkül átrobog rajta annak nem kellene végleg elvenni a jogosítványt? Ha nem volt vezetésre alkalmas állapotban akkor azért, ha meg alapból ennyire figyelmetlen akkor azért.



2022. szept. 19. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki hibázik.
2022. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

észreveszik csak lesz@rják

és igen elkéne venni ilyenért a jogsit pár hónapra hogy átgondolja

pont pár napja fordult ki elém egy ilyen amikor motoron voltam, ha tapasztalatlan lennék és nemtudnám hogy kell vészfékezni már nem biztos hogy itt lennék

2022. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
52%

"és igen elkéne venni ilyenért a jogsit pár hónapra hogy átgondolja"


Nekem az ennél is drasztikusabb megoldások a vonzók. Személy szerint elegem van belőle és felháborít, amikor ilyen dolgokon emberélet is múlhat és leszarják. Nem gondolom, hogy ilyen szintű felelőtlenségért és nemtörődömségért pár hónapos jogosítványelvétel a megfelelő "nevelés". Konkrétan embereket életveszélyes helyzetbe hozni ettől jóval nagyobb bűn. Ha kellően meg lennének büntetve az ilyen emberek, akkor mindenki komolyabban venné a szabályokat és drasztikusan csökkenne a balesetveszélyes helyzet. Igen mindenki hibázik ez igaz, de ha tudod hogy komoly súlya és következménye van a közúti közlekedésnek, akkor jobban figyelsz és kétszer is átgondolod, hogy fáradtan beülj-e a volán mögé szerintem.

2022. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Van, amikor egyszerűen rossz helyen van a tábla és nem látszik rendesen.

Nekem volt már ilyen, hogy egy fa takarta és csak az utolsó 5 méteren látszódott volna, de ott már nem a táblát, hanem a keresztutcát figyeltem.

Persze fékezés nélkül ekkor sem robogtam át, hanem jobbkezesnek tekintettem. A jobbról jövőt elengedtem, a balról érkezőn láttam, hogy nagyon nem akar lassítani, így nyilván nem mentem ki elé. Ezután gyanús lett a helyzet, hátrapillantottam és megláttam a táblámat.

2022. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 De mikor látható helyen van plusz útburkolati jel, tehát nem olyan esetre gondolok mikor nem látszik a tábla.
2022. szept. 19. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ja, akkor szimplán agyhalott az illető. Nem figyel, telefonozik vagy tudom is én.
2022. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Latja a marha, csak szandekosan nem lassit idoben.


Szandekosan, megteveszto sebesseggel zavarja az elsobbseggel rendelkezo autost.

2022. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Há ugy hogy kőnnyen
2022. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!