Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Holttérben volt? Kamionosokhoz...

Holttérben volt? Kamionosokhoz szól a kerdés, de egyeb sofőrök véleményet is varnám. (Csak erről a szituról főleg, de bármi jöhet ami releváns és építő jellegű)

Figyelt kérdés

A fővárosi autósok sok videót rak ki. Szubjektív szemelyes veleményem szerint több :) esetben is túlzó címszavakkal, de ennél a videónál ismét túlmentek a határon, olyan tenyt írnak, ami szerintem nem igaz. Nem csőrös kamionok jellemzőek Európara, es nem igaz, hogy egy besorolásra kialakított szakaszon oly váratlan lenne a jobbról besoroló autó.

Mit gondoltok?

[link]



2023. máj. 5. 22:14
1 2 3
 11/27 MGéza ***** válasza:
61%

De, a holtterébe érkezett bár lehet te ezt nem érted:

A magas kabinból mégis hogy a gyászba látna ki a sofőr jobb(!!)oldalra szerinted? Annyit láthatott hogy valaki elsuhan.

Szóval a szituáció nagyjából a következő volt: Jött a marha, bevágott, eszébe sem jutott hogy a kamionos nem is látja őt. Inkább ne okoskodj hogy a kamionos a hibás azért, mert bevágott elé az autós.

2023. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem arra vonatkozott a kérdés, hogy tartózkodott-e a kamion holtterében az autó, nyilván igen, amikor mellette volt.

A koccanás ugy történt, hogy a sávváltás már befejeződött, a kocsi előtte volt.

Én, mint nem kamionsofőr, azt feltételezném, hogy kis sebességgel való araszolásnál nem különösebben meglepő, ha valaki bemegy a másik elé. A hangdsúly az "elé". Tehát tényleg nem láthatta a kamionos, vagy egyszerűen nem látta az előtte lévő autót? Ül kb fél méterre az ablaktól, nagyjából 2,5 m magasan. Kitakar a műszerfal valamenmyit, ez világos. De kb 5m-t előtte??? Lehet kisnövesű volt a pilóta ennyire?

2023. máj. 6. 08:33
 13/27 MGéza ***** válasza:
36%

Bizony, hogy nem láthatta. Minél magasabban ülsz, lefelé nézve annál nagyobb a holttér közvetlenül előtted. Képzelj el egy fényforrást, pont abban a magasságban ahol a sofőr szeme van:

Lesz egy kis sötét háromszög alakú tér, ahová a fény nem jut el, mert a fényforrás nem feddi le azt a teret. Na, nagyjából ez a holttér fogalma.

2023. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, kérdező, hogy nincs tapasztalatod, csak egy fix elképzelésed valamiről - és ragaszkodsz hozzá.

Nem az érdekel, mi a valóság, hanem hogy neked legyen igazad.

Így nincs értelme.

2023. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Reálisan lehet vagy 4 m holttér. Csináltam egy képet, azon kb. a személyautó első ajtajának közepe táján, a talajszinten lehet ez a pont.

Tegyük fel, hogy a kamionos alacsony volt, és hátradőlve ült. Eszerint húztam a vonalat, a lehető legnagyobb holtteret feltételezve:

[link]

Még akkor is szinte az egész autót látni kellett (volna) maga előtt, mikor az elé vágott. (Szerintem az magasabb kocsi volt, mint amit beraktam.)

Talán amikor utolérte, akkor már holttérbe került. De még az se biztos.

Egyszerűen csak elbambult a kamionos, vagy telefont nyomkodott. A holttér kizárt.

2023. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 petizacc ***** válasza:
79%

Én kamionsofőr vagyok, és azt kell írjam hogy lehetetlen hogy nem láthatta!

Egy kamionnak valóban nagy holterei vannak, de közelsem ekkorák.

2023. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
aki nem vezetett még kamiont az bele se gondol mi zajlik a fülkében, nem hibáztatom az autóst hogy volt olyan "hülye" hogy nem figyelt erre. Másrészt meg egy kamionnak 6 tükre van, ebből 1 azt mutatja mi van előtte, egy másik (a rámpa tükör) meg hogy jobbra lent mi van, szóval ő is láthatta volna. És szerintem qrvára felesleges itt ujjal mutogatni egymásra, emberek vagyunk és hibázunk, mindenki hibázik, ez van.
2023. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%

#17

El tudom képzelni mi zajlik a fülkében 5km/h araszolás közben, sok-sok órás út alatt.


Itt nem a holttérről van szó. Nem is arról, hogy esetleg holttérben bement elé. 2-3 méter holttért maga előtt még el tudok képzelni, de erre vannak első holttér tükrök is, vagy nem?

Hogyan tudnak centikre megállni bármi előtt, ha akarnak, itt meg 5 méter látótávolság túl kevés?


Elbambult, nem figyelt, beszopta. Sajnálom.

2023. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17


Bocs, közben leesett, hogy kb. ugyanazt írtad.

2023. máj. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Sofőr vagyok konkrétan lámpánál be állok egy városi suv mögé konkrétan nem látszik belőle semmi csak a holttér tülörben . Jobbról érkezett a sofőr nem látta be ment elé és mire a 40 tonna megáll az ilyen ésszel kellene közlekedni mint gyalog ugyan úgy autóval és egyéb járművel is …. Csak itthon konkrétan közlekedésre alkalmatlan az emberek 80%-a
2023. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!