Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bunkóság dudálni a gyalogosra?

Bunkóság dudálni a gyalogosra?

Figyelt kérdés
Ha szűk, egyirányú úton az út közepén megy, és nem tudom kikerülni sehogy? Nem akarom megijeszteni, de egy-két bácsi mindig ezt csinálja. Nincs annyi hely, hogy kikerüljem, ha az út teljes közepén megy. Vagy kevésbé bántó ha kiszólok neki, hogy menjen már a járdára?
2023. máj. 9. 11:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy bunkóság. Rossz helyen megy, a jogos felhasználó használni akarja az utat, jelzel neki, hogy ott vagy(tulajdonképpen balesetmegelőzés, nehogy belépjen eléd, szóval szabad is)
2023. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem bunkóság dudálni. Ahol mi lakunk, ott kétirányú, de viszonylag szűk utcák vannak. Az emberek rendszeresen az utcán sétálnak a járda helyett, legyen szó kutyasétáltatókról, idős emberekről, babakocsis, kisgyerekes anyukákról, stb. Mivel sokan a házuk előtt parkolnak az utcákban, ezért így nincs elég hely, hogy egy az út szélén sétáló embert kikerülj az autóddal, ezért ha nem veszik észre, hogy autóval épp próbálsz elmenni, akkor marad a duda. Én nem érzem bunkóságnak, hiszen ott a járda, azt kéne használni. Ha csak a járda nem használhatatlan, akkor alapból nem kéne az úton menni.
2023. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Én kövér gázfröccsel kezdem, hátha csak nem hallja a kocsit. Utána csak finom duddantás. Következő a kemény duda, majd apa anya nemi szervei felváltva.

Mindenki ott menjen ahol kell.

2023. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%

Én némi túlzással azt mondhatom, hogy osztrákiában tanultam meg igazán vezetni. Ja nem, pontosítok! Embernek lenni. Így szépen türelmesen ballagok mögötte, és nem is a sarkát letaposva. Nem „noszogatom” gázadásokkal stb. Emberből van ő is. Ha dudálok, akár nagyobb baj is lehet belőle. Ha megijed, és rossz mozdulatot tesz, az nem az én felelősségem?


Lehet nyomni a pirosat!

2023. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jó utolsó, egy bizonyos ideig én is elballagok mögötte. De amikor megáll beszélgetni még egy kicsit az ablakból kihajló Sári nénivel, stb., mögöttem meg jönnek a seggembe, akkor az már kellemetlen, és muszáj dudaszót használnom. Sokszor viszont utána bánt a lelkiismeret, mert a bácsik szomorúan néznek rám... Ezért írtam ki a kérdést is, hogy esetleg van-e jobb ötlet. De kullogni utána eddig nem tűnt annak.
2023. máj. 9. 12:11
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

4-es, Ausztriában természetes, hogy a gyalogos az úttesten bandukol mikor van járda és még azt is lehetetlenné teszi, hogy megelőzd?

Én turistaként jártam néhányszor Ausztriában és nem ezt tapasztaltam!


Én dudálnék.

2023. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
#4 Igen, szerintem is jobb a gyalogos mögött csúsztatni a kuplungot és közben a közvetlen közelében eregetni a kipufogógázt, amikor simán félreállhatna 3 másodpercre, aztán sétálhatna nyugodtan tovább.
2023. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

A lakóhelyemen (Bp. külső kerülete) folyamatos dudaszótól lenne hangos. Szabályos vagy sem, itt elég falusias az élet. Az utcákban gyerekek és felnőttek tollasoznak, kutyát sétáltatnak, beszélgetnek, babakocsit tolnak stb. Járda van, csak alig használható. Mélyen állnak faágak, kátyús, sok helyen felnyomta egy-egy fa gyökere stb.

Nem szoktunk dudálni. Megvárjuk, még észrevesznek. Megköszönjük, ha engednek menni.

2023. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Én is a 8-as álláspontját osztom . Kertvárosi , nyugodt környéken élek, fene akar itt mindenkire rákürtölni. Azért egy finom gázadásra már mindenki felfigyel, elég az.
2023. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 MGéza ***** válasza:
49%

Ha nem az autódban ülnél még a szomszéd utcába menet is akkor látnád, hogy milyen elhanyagolt a járdák többsége a kis mellékutcákban:

Töredezett, benőtte a gaz, tüskés vadrózsa bokrok hajolnak be fölé mert már rég nincs aki lemetssze, kész kalandtúra némelyik, mint egy erdei ösvény. A babakocsit meg végképp esélytelen eltolni rajtuk. Szóval a dudálás bár érthető, de legyünk tekintettel másokra is.

2023. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!