Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mivel győzzem meg, hogy ne...

Mivel győzzem meg, hogy ne vezessen?

Figyelt kérdés
Ma a barátnőm (2 éve vezet, eddig balesetmentesen) véletlenül a gázra lépett mert megijedt egy elé kanyarodó autótól. Végülis átlépett a fékre, de tudom, hogy későn kapcsolt. Tudom, hogy megijedt, de félek, hogy mi lesz ha ez megtörténik neccesebb szitukban is. Eddig nem volt semmi probléma, de aggódom miatta. Ő vezetni akar tovább.
2023. máj. 18. 17:13
1 2
 11/18 anonim válasza:
94%

Akkor minden mást is meg akarsz tiltani, amiben hibázik egyet (amúgy úgy, hogy nem is lett belőle baj)??

Tesóm egyszer majdnem felgyújtotta a konyhát főzés közben. Most akkor soha többet nem szabad neki főzni?

Vagy ha valaki MAJDNEM belevág a kezébe barkácsolás közben, akkor neki soha többet nem szabad?


Kicsit olyan érzésem van, hogy te lenézed őt. Butuska, szerencsétlen, suta a szemedben, akit el kell látni, mint egy gyereket. Nekem ez a hozzáállás nem túl szimpatikus. Megkézdőjelezed azt, hogy el tudja látni magát.

2023. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

"Én nem rossz szándékból akarom lebeszélni, csak nem akarom, hogy baja essen."


Nem feltételeztem rossz szándékot, csak azt mondom, hogy az irány rossz.

2023. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
82%

#11 Én is jártam így főzés közben. Belekapott a láng a függönybe, az meg leégett, de nagyobb baj nem történt. Most akkor soha többé ne használjam a tűzhelyet, mert mi van, ha egyszer kiég a lakás?

Az ilyesmiből az ember odafigyelést tanul.

Kérdező, nekem is az volt az érzésem a leírást olvasva (lehet, hogy tévesen), hogy te valójában kontrollálni akarod a barátnődet. Nagyon sokan csinálják ezt, jó szándékot színlelnek, de valójában irányítani akarnak. Remélem a barátnőd érdekében, hogy nem ilyen vagy.

2023. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%
Jó nagy gyökér vagy. Ugye fogadhatunk, hogy az elveid alapján te magad is a vezetésre alkalmatlan lennél?
2023. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A hibákat azért követjük el, hogy tanuljunk belőlük. Elkövette, valószínűleg megtanulta, kész. Nem kell ezen ennyit pörögni.
2023. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amúgy értem a problémád: túlságosan súlyosnak ítéled meg a lehetséges következményeket, és úgy gondolod, jobb lenne, ha inkább nem erőltetné. Ugyanakkor azt kell belátni, hogy ez bármikor, bárkinél benne van a pakliban.


Ez a klasszikus női túlféltés. Az utcánkban lakik egy család, akikkel jóban vagyunk. Előfordult, hogy a kislány dobálózott szerszámokkal, ezért anya megtiltotta neki, hogy kezébe vegye (!) a villáskulcsot. Nálunk voltak a múltkor, és anya letiltotta, hogy felmenjen a trambulinra, mert le fog esni.


Ehhez képest mi van, amikor csak apukájával jön? Felveszi a villáskulcsot, és elkezd vele őrültködni. Apa rászólt, hogy ha nem szépen játszol, elveszem. Szépen játszott. Ugrált a trambulinon, leesett, sírt, megvigasztaltuk. Megjött anya, és sokkot kapott, hogy a gyerek trambulinozik.

2023. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nonszensz, hogy egyetlen hiba miatt akarod örökre lebeszélni a vezetésről a barátnődet.

Úgy állítod be, mintha borzasztóan vezetne, pedig az, hogy az utolsó pillanatban tudott korrigálni, pont arra mutat rá, hogy gyors a reakcióideje.

Ha nekem egy hiba miatt ezzel zaklatna egy barátom, lehet már nem sokáig lennénk azok...

2023. máj. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, egy (!!) hiba miatt nehogy már bárkit lebeszélni bármiről. Atyaég, hát milyen barát az ilyen???
2023. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!