Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok erről a tolatásról?

Mit gondoltok erről a tolatásról?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek jó módszer?


2023. máj. 20. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Minden autónak mások a méretei, minden tükörnek más a látószöge, ráadásul ha 3mm-rel arrébb mozdítod a fejed, vagy változtatsz az üléspozíción, akkor máris teljesen máshogy néznek ki tükörből a dolgok.


Nem mondom, hogy rossz módszer, mert ez nem is módszer. Ez egy semmi. Egy nagy büdös semmi, mint ahogy a tiktok 99%-a.

2023. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Borzalmas. A szembesávból kezdi el, álló helyben tekergeti egyik végállásból a másikba a kormányt. (Próbálná meg szervó nélkül)


Ráadásul oké, hogy ez egy 150 centis kiscsajnak egy Passatban működik, másnak más autóban nem feltétlenül.

2023. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor mutatnátok olyan videót amiben szerintetek jobb módszer van?
2023. máj. 20. 12:50
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Hát igen, kb ammikor csicska voltam tolattam így. Mosmár odateszem az ívre, és beteszem a helyére mint barátnőmnek.
2023. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó szerintem most is csicska vagy.


Amúgy megy a tolatás, de friss a jogsi, és nem tökéletes, illetve van amikor az Istennek sem tudom megcsinálni. Pláne ha mindenki engem figyel közben, sűrű a helyzet, sok az autó. Ha itthon nyugodt körülmények között vagyok akkor szépen tolatva állok. De mivel sokkal biztonságosabb tolatva parkolni (vagyis utána előremenetben kijönni) ezért gyakorolgatom, próbálok mindig tolatva állni, de nem megy sajnos. Ezért keresgetek a módszerek között, nyilván óvatosan fogom kipróbálni, nem éles helyzetben. N

2023. máj. 20. 12:59
 6/17 A kérdező kommentje:

A szembesávból kezdi el,


Bocsi, de nekem azt mondta az oktató is, hogy ez nem nagy baj nyilván ha nem zavarok vele senkit.

2023. máj. 20. 13:01
 7/17 A kérdező kommentje:
De javítsátok ha nem így van...
2023. máj. 20. 13:02
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

#3 Nincs olyan, hogy "módszer", azt hittem ezt az #1-es válaszommal nagyjából sikerült elmagyaráznom, de ezek szerint mégsem. Nem létezik egy olyan "módszer", ami minden szituációban, minden méretű és kialakítású autóval, mindenféle tükörrel, mindenféle magasságú embernek, mindenféle üléspozícióval működni fog. A tolatás nem így működik. A tolatás (meg amúgy eleve a vezetés 99%-a) nem egy formula, nincs rá képlet, meg módszer, amit otthon bemagolsz, aztán élesben minden könnyű és hibátlan lesz. Ez nem egy matek témazáró dolgozat.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy hogyan kell tolatni, akkor a válasz egyszerű: a tükörben nem valami mondvacsinált idióta támpontot keresünk/nézünk, mint a videóban, hanem egyszerűen azt, hogy neki megyünk-e valaminek. Ilyen egyszerű. Van valami mögöttem útban? Nincs. Akkor gurulok tovább hátra, amíg be nem álltam a parkolóhelyre.

2023. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alap jó, hogy kicsit túlmész a parkolóhelyen és az autó orrát az ellenkező irányba fordítod egy kicsit. Így könnyebb lesz ráfordulni. De az ilyen bemagolt sémákat felejtsd el, hogy "amikor meglátom a parkolóhely szélét a tükörben, akkor tökig alászedem a kormányt"

Mindig az adott szitutól függ a dolog. Ha az elején jól kezded el, onnantól már látod a tükrökben a kocsi mozgását és úgy forgatod a kormányt, hogy középre érkezz.

2023. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a baromságot. Az ilyen ál-oktatóvideók bámulása helyett hasznosabb beülni az autóba egy tapasztalt (és türelmes) családtaggal és gyakorolni a parkolást olyan parkolókban ahol nincsenek ilyen csodaszépen látszódó fehér csíkokkal megrajzolt parkolóhelyek. Egyetlen "módszer" van a betolatásnál: jobb tükröt néz, bal tükröt néz és ha kell akkor akár 2-3x is igazítani az autón hogy ne álljunk túl közel a szomszéd autójához, mert aztán lesz csodálkozás hogy honnan azok a kis horpadások a jobb oldalon :D

A tolatókamerákhoz, meg egyéb csodatalálmányokhoz jobb nem hozzászokni mert butítják a képességeket

2023. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!