Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért maradt kerek minden...

Miért maradt kerek minden közlekedési lámpa, amikor LED-ekkel lettek teleszórva? Lehetnének szögletesek is, nem? Ez KRESZ előírás?

Figyelt kérdés
2023. máj. 21. 17:22
 1/9 Alex Fly ***** válasza:
26%
Mert ilyenre gyártották. Egyébként régebben volt elég sok szögletes lámpa is...
2023. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Mert az hülyén nézne ki és nem tudnák eladni. Csak egy szűk réteg vásárolná.
2023. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a kerek lámpára lehet olyan búrát tenni, ami a lehető legtöbb szögből jól látszik.
2023. máj. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

@2: mert a kereklámpás forgalomirányító lámpákat olyan sokan veszik...


A valóságban inkább az lehet az ok, hogy uhyanazok gyártják, mint a régi izzólámpás készüléket, ugyanazokon a gépsorokon, ugyanazzal a szerszámokkal és nem fogják az egész gyártósort, az {sszes szerszámot, stb. kidobni és újat beállítani helyette csak azért, mert más fényforrást használnak.

2023. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, én veszem őket! Mert ez egy egyedi ajándék lehet bárki számára.
2023. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bazaltkaroly ***** válasza:
76%
Valószínű csak az égőt cserélték ki ledre, a búrát, és magát a lámpát meghagyták. Így olcsóbb, mert nem kell az egész berendezést kicserélni. Vagy, csak azért hagyták kerekre, mert így a megszokott, és így ismerik, továbbá, hogy az esetleges kiskapukat elkerüljék pl.: "Piros lámpa? Hát én nem tudtam, hogy a kocka lámpa is számít, azt hittem csak a kerek."
2023. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 23. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A rövid válasz, hogy előírás.

19. oldal.

[link]

Hogy mélyebb értelmezésben miért nem sósperec alakú, azt nem tudom :)

2023. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez így marad gondolom az idők végezetéig bebetonozva... :) 10-15 éve LED-ek vannak gondolom, így pedig hasznos felület veszik el. Árnyékoló panelt is lehet szögletesre csinálni, ha van értelme egyáltalán, még egyszerűbb is.

Úgy tűnik, nem én vagyok az első, aki erre gondolt...

[link]

2023. máj. 25. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!