Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik meg az...

Miért nem büntetik meg az autópályákon 180-200-zal száguldozókat?

Figyelt kérdés
Egyet-kettőt lehet, hogy elkapnak, de, hogy nagy arányban nem büntetnek, az biztos, mert akkor nem lennének ilyen sokan, akik ennyivel repesztenek, és erőszakosan levillognak minden szabályosan vagy közel szabályosan közlekedőt.

2023. máj. 27. 18:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%
amugy meg a kozepso sav indokolatlan hasznalata meg rosszabb, mint a gyorshajtas, sokkal nagyobb veszelyforras egy kozepso savban ragadt marha (ha y jobb sav ures), mint aki 160nal megy a belsoben.
2023. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köteles vagyok elengedni, a jobbra tartás szabálya miatt, de ő nem köteles lelassítani a maximális megengedett sebességi szabály miatt?

Na, pont ez nevezhető kettős mércének!

2023. máj. 28. 19:11
 23/28 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be általában kettőn áll a vásár.


Én azt látom, hogy az M3-ason sokkal nagyobb az út lendülete, jobban lehet haladni. Ellenben az M1-M7-esen a dombokra érve azt látom hogy mindenki a belsőben vonatozik, külsőben meg sehol senki.


Vagy van az az állatfaj aki belassul a kamion tempójára, majd amikor mögé érsz eléd vág, mert nem ért volna rá 2 másodpercet várni.


Vagy vannak a konstans haladók, megy 120-130-al és minden sávban ennyivel. Akkor kezd előzni amikor odaér, mert neki derogál lassítani, de gyorsítani sem fog, ezért elkezdi 130-al előzni a 129-el közlekedőt perceken keresztül. Pedig akár gyorsíthatna is, nem halna bele ha picit odalépne és 5 másodperc alatt letudná a manővert.


Persze 2 kamion közé ne fékezzen be 140-ről 90-re. De azért amikor 15 km van a két kamion között, akkor igazán megtehetné, hogy eltakarodik. Ilyenkor simán kimegyek jobbra, ELHALADOK mellette, és amikor kell akkor vissza sorolok a belsőbe. Ha én ezt biztonsággal meg tudom tenni, ő miért nem képes jobbra tartani?


Részemről pont ugyanúgy kellene büntetni az agresszív letolós-villogósokat mint az önkéntes rendőröket meg bambákat.

2023. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

A 130-nál (140-nél) lasssabbakat illetöleg igazad van. De, akik legalább ennyivel mennek, azok elvileg autózhatnának a belső sávban is, hiszen SZABÁLYOSAN KÖZLEKEDŐ nem előzhetné meg őket!

Aki meg szabálytalanul gyorshajt, az nem vethet a másik szemére semmit. Az egyik nem tart jobbra, a másik gyorsabban megy a kelleténél..., így jártak.

Nem tudom, honnan veszi a sok gyorshajtó a jogot, hogy felülbírálja a sebességkorlátozást!

Be kell tartani, és kész.

2023. máj. 28. 20:56
 25/28 anonim ***** válasza:
90%
#24 Ő elvileg nem előzhetne meg, te meg elvileg nem tarthatod fel. Ő mégis meg akar előzni te meg szintén játszod az önkéntes rendőrt. Mindkét irányból illene fejlődni.
2023. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Nos, én nem tartom fel egyiket sem. Eleve nem közlekedem a belső sávban, ha három van, de amúgy is folyton figyelem a visszapillantó tükröt, mert az ilyen őrültek egyik pillanatról a másikra bukkannak fel a semmiből. Jobb minél távolabb lenni tőlük, hadd menjenek, különben is utálom, ha mögöttem autózik valaki.

Viszont, ettől függetlenül bosszant, hogy ennyire büntetlenül fittyet hányhat valaki a szabályokra, életveszélybe sodorva a többi közlekedőt.

2023. máj. 28. 21:53
 27/28 anonim ***** válasza:
9%

“csak az ilyesfajta levillogást Nötigung-nak számitják, ami büntetendő, igy kénytelen megvárni, amig a másik szütyörög. ”

Azt csak a te magyarországi fejed gondolja, hogy bármelyik németet ez tart vissza a letolástól. Hidd el, egy echte németnek ösztönből mégcsak eszébe se jutna, hogy letolja a másikat, hiába ül RS6ban akár. De még egy átlag román sofőr is Németországban nagyon előzékeny lesz, egyszerűen magától jön, hogy ott nem illik, mikor látod hogy mindenki így megy. Bezzeg az M1en már tol mindenki mindenkit, igazi halálpálya az.

2023. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Ők is Isten teremtményei!
2023. máj. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!