Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem tudom hogy van e olyan...

Nem tudom hogy van e olyan térkép ami ha pld nem jó sávba megyek pesten vagy bárhól akkor jelez hogy megyek át a másik sávba ?

Figyelt kérdés
Most költöztem pestre és borzalom van e ilyen térkép ?

2023. máj. 31. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nincs.
2023. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért annál gyorsabban változik egy város forgalmi rendje, mintsem ezt követni tudná egy alapvetően előre programozott adatokkal dolgozó algoritmus. Nyilván az AI fejlődése majd ebben is hoz változást, de nem tartunk itt.


Ezzel együtt a komoly navigációs cégek terkepei ismerik a fontos csomópontok sávkiosztásait, de ezekre nem hagyatkozhatsz kizárólagosan.

2023. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Nincs ilyen, de valós probléma, én is észrevettem, hogy össze-vissza vannak a sávok, ha még nem jártál arra fixen eltévedsz gps-el is. Ez van, lassabban kell menni és tippelni melyik sáv lesz jó neked.
2023. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Ott van a besorolást jelző tábla. Kék alapon fehér nyilak. Az mutatja, hogy mennyi sáv van és azok melyike merre kanyarodó, egyenesen haladó.

Ha ez a tábla nem segít, akkor a navi sem fog. Ha elcseszed a besorolást, akkor továbbmész és elfordulsz a következő kereszteződésben, stb. Ha ennyi nem megy, akkor add vissza a jogsidat!

2023. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A waze nekem mutat sávokat nyilakkal, de nyilván a táblákat is lehet figyelni, azért vannak.
2023. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Vannak jelzőtáblák, a releváns helyhez képest annyi méterrel korábban, amit adott úttípusra előír a KRESZ, hogy ki kell tenni. Guglimaps meg bármely normális GPS is tudja amúgy, de szerintem komolyan az a legegyszerűbb, ha nyitott szemmel vezet az ember, és nem az utolsó pillanatban kap észbe, mert bőven előre ki van táblázva minden.
2023. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik valamirevaló naviban mutatja a sávokat, hogy melyik merre kanyarodik. Persze csak tájékoztató jelleggel, az a szentírás, amit a táblák mutatnak.

Azt nem mutatja a navi, hogy éppen melyikben mész, de arra talán rájössz egyedül is.

2023. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gps-nek van néhány méteres pontatlansága, ezért pusztán gps alapján lehetetlen megmondani, hogy melyik sávban mész.
2023. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Waze
2023. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, gyerekek, a Google Maps és a Waze sem mutatja pontosan. Nyilván támpontot ad, de ha változott a forgalmi rend, akkor båszhatod: az ő utasításait követve simán akár a szembejövők sávjában is talalhatod magadat. És van, hogy hetekig eltart egy-egy változás felvezetése az adatbázisba.


Azt ugye tudod, hogy merre kell fordulnod hamarosan , erre minden navigáció felkészít. Így nyilván arra tartasz, úgy sorolsz be vagy ki, hogy ha nyílik majd esetleg egy kanyarodósáv, akkor már ott legyél, ahonnan abba be tudsz sorolni.


Nyilván felüljárók környékén ez kicsit meg van csavarva, mert például a balra kanyarodás egy feluljaro alatt történhet csak neg és emiatt a feluljaro előtt jobbra kell először tartani, de ezek a kivételek .

2023. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!