Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a gyalogosok védelmében...

Ez a gyalogosok védelmében logikus döntés, vagy túlzás?

Figyelt kérdés

Múltéhten az egyik nap a Szentendrei úton nem működött a gyalogoslámpa, sárgán villogott. (a végén linkelem)

A Megyeri híd irányába mentem kifelé a városból, és Kaszádülőnél a felüljáróról leérkezve mögöttem/velem együtt egy hullámban jöttek az autók, a zebrához közelítve pedig csak egy teherautó ment egymagában az úton a külső sávban (talán egy Sparos Scania)

A zebránál egy óvódás vagy kisiskolás csoport szeretett volna átkelni a tanáraikkal.

A teherautó sofőrje pedig a külső sávból keresztbeállt az úton, a fülkéje a belső sávban volt, de ott elfért volna egy autó a belsőben ha nagyon akar.

Persze mindenki megállt, már csak az úton nem rendeltetésszerűen keresztbálló teherautó miatt is.


Nem láttam még ilyet, de nyilván a gyalogosvédelem volt a szempont, főleg hogy azért a teherautó takarásából kellett volna kilépniük a középső sávba ha ő ott marad.


Nekem igazából tetszett, szerintetek ez jó döntés egy teherautóval ilyen esetben?


Link:

[link]


Ilyen esetben a felnőtt kísérők szoktak kiállni a sávra mielőtt kiléptetik a gyerekeket, de tény és való hogy egy átlag 70-el érkező hülye ellen többet ért volna a teherautó ha nem áll meg így sem.


Utána a teherautó visszament a külsőbe.

Teszem hozzá van itt gyalogos aluljáró is.


2023. jún. 5. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kissé túlzás volt talán a szituáció, tekintve, hogy van használható aluljáró az út alatt. Ettől függetlenül persze meg tudom érteni a másik nézőpontot is.
2023. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem volt túlzás, hisz egyesek hajmeresztő tempóban száguldoznak a Szentendrein (nem 70-nel, hanem sokkal többel)...

...de a tanárokat nem tudom megérteni, hogy miért nem mentek az aluljárón keresztül?

2023. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Logikus, de szabálytalan.


Mondjuk ha az ökör személyautósok betartanák az alapvető kresz szabályokat, akkor valószínűleg eszébe sem jut ilyesmi a kamionosnak.

2023. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén én is szoktam úgy helyezkedni, hogy adott esetben blokkoljam a magam mögül érkező forgalmat és/vagy ne adjak lehetőséget a mögöttem érkező versenyzőnek a zebrán történő előzésre.


Volt olyan, hogy mozgó autó elé húztam ki a kocsit. Nyilván satufékezett, verte a dudát, majdnem ütköztünk én meg üvöltöttem neki torkom szakadtából.


Ha nem megyek ki elé, akkor biztos, hogy gázolás lett volna, hiszen az előttem, gyalogátkelőhelyen átkelő gyalogost ütötte volna el fékezés nélkül, záróvonalon előzve.


Nyilván én sem voltam szabályos, hogy záróvonalon át szándékosan behúzom az engem szabálytalanul előző autó elé a kocsi orrát, de pont leszarom, ha ezzel megmentettem valakit a súlyos sérüléstől.

2023. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem túlzás, ez egy nagyon jó balesetmegelőző manőver volt.
2023. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!