Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzésnél a SZÁNDÉKOT vagy...

Előzésnél a SZÁNDÉKOT vagy csak a MŰVELETET kell indexszel jelezni? Alábbi szituációnál mi a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Tehát főútvonalon 95-100-al megérkezem egy 80-al haladó autóhoz, de közben a másik sávban folyamatosan jönnek. Ekkor mögöttem látom, hogy egy X6-os BMW két pislogás alatt 130-al a se**embe érkezik és azzal a lendülettel mindkettőnket tervez földbe döngölni és kielőzni a ge**be amint csak lehet. :D

Ilyenkor mehet a folyamatos index addig amíg szembe folyamatosan jönnek ezzel jelezve, hogy nyugi, amint tiszta lesz én is előzök vagy szigorúan épp csak az előtt amikor elkezdem az előzést és ekkor figyelnem kell azt is, hogy a batár BMW közben nem-e kezdett engem is előzni? Remélem értitek.


Ja és bónuszkérdés: ha én vagyok a tötymörgő (törékeny dobozokkal tele van a hátsó ülés), akkor a maximális szélre húzódás mellett indexszel hogyan tudom legtisztábban jelezni másoknak (és mikor), hogy tiszta a pálya és előzhetnek?



2020. dec. 25. 21:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Bocs javítva a mondat:


"Ilyenkor mehet a folyamatos balra index MIKÖZBEN szembe folyamatosan jönnek ezzel jelezve, hogy nyugi, amint tiszta lesz én is előzök...?"

2020. dec. 25. 21:46
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell folyamatosan indexelni, nem is ajánlott, mert félrevezető lehet (azt gondolja, elfeletetted).


"ekkor figyelnem kell azt is, hogy a batár BMW közben nem-e kezdett engem is előzni"

Igen, figyelned kell és ha ráelőzől, te leszel a hibás!


A harmadik kérdésre: ne csinálj ilyet.

2020. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

A szándék jelzése a legfontosabb. És ha valaki már indexel, a műveletet akkor is megkezdettnek kell tekinteni, ha más még nem történt. Ha kirakod a bal indexet, már nem előzhet meg más.

Elvben. A gyakorlat más.

2020. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

A széndékot jelzed, de nem fél órával előzés előtt. Ha látod, hogy folyamatosan jönnek szembe, ne indexelj, megzavarhatja őket.

Ha tötymörgő vagy, 1-2 villantással tudod segíteni a mögötted haladót, de ezt csak akkor tedd, ha tényleg biztos vagy benne, hogy meg tud előzni. Rosszul méred fel, ő hisz neked, aztán kész a baj.

2020. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"A harmadik kérdésre: ne csinálj ilyet."


Miért? Elvileg a kamionosoknak is van valami konvenciójuk amivel jelzik egymásnak ha "szabad a pálya"? Miért ne csináljak ilyet? Önmagában sokszor nem elég az út szélére húzódni, mert annyira türelmetlen a barom, hogy képes lenne letolni az árokba.

2020. dec. 25. 21:52
 6/21 A kérdező kommentje:

"Rosszul méred fel, ő hisz neked, aztán kész a baj."


Jaa értem szóval ezért nem érdemes jelezgetni ha lassabban vagyok kénytelen menni. Akkor marad a félrehúzódás és előzés közbeni lassítás.

2020. dec. 25. 21:53
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Ha látod hogy versenyző érkezik mögötted, inkább engedd el, utána előzz csak. Jelezni a következő módon tudsz: 1-2-szer felvillantod jobbra az indexet. Ha pl egy kamionos van előtted és látja, hogy jönnek szembe és segíteni akar, akkor balra fog jelezni egy rövidet, hogy ne gyere, ha nem akarod közelebbről megnézni a másik lökhárítóját.
2020. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Minden esetben a szándékot kell jelezni, mert ha már előzöl akkor minek index, úgy is látja mit csinálsz. Ja de ezt mindeközben a megfelelő időben, szóval ne annyira előre hogy közben áthajtasz három kereszteződésen indexelve.
2020. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Én is a türelmes,logikus vezetést javaslom.

Ha 90-100-zal érkezem a 80-al közlekedő után,miközben folyamatosan jönnek szembe,lelassítok én is az előttem közlekedőhöz viszonyítva.

Semmiképpen nem érdemes feleslegesen indexelni,ráhúzódni,hogy Na majd most...most...!

Amint van lehetőség,használd ki és előzz.Ezért kell a forgalomnak megfelelően tervezni.

A mögüled érkező "sietőst" elengedni érdemes.Ha a forgalom annyira sűrű,úgyis összegyűlnek a kocsik a lassabb mögött,és sorrendben előzgetik.

Ha te vagy a "tötymörgő",kiváló megoldás a szélebbre húzódás(NEM a padka centizgetés!Hogy állandóan figyeld!),mert a sávok szélességének a kihasználásával segíted a mögüled érkezőket az előzésedkor.Nem szükséges jelezni nekik ilyenkor,mert egyébként is balon ül a vezető,és-mivel te szélre húzol-,kiválóan belátják az utat előtted is.

2020. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

Várd meg amíg elfogynak szemből és a bömbös is megelőzött. A bömbös is azt várja tiszta legyen szemből és ő 99% hogy azonnal ugrani fog (index nélkül :D).


Úgy is csinálhatod, hogy szemből az utolsó 1-2 autónál már kiteszed a blinkert és ha tiszta a terep előzöl. Folyamatosan figyelni kell a mögötted haladókat is.


Ha te tartod fel a sort, akkor célszerű jobbra 2 szer indexel jelezni. Erős forgalomban ha van rá lehetőség és sokan feltorlódtak mögötted. Félre kell állni (pihenő helyen stb.) és illő elengedni a feltorlódott sort.

2020. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!