Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az mitől megelőzés, hogy...

Az mitől megelőzés, hogy leáll sunyi módon a rendőr traffizni?

Figyelt kérdés
Én ebben semmi megelőzést nem látok. Azt már iskolában kellene elkezdeni oktatni, mert fejben dől el. Akinek van pénze, az úgyis kifizeti a bírságot, a maradék pedig úgysem száguldozik. A logikának is ellentmond, hosszú évek óta traffiznak a rendőrök, mégsem látni a hasznát az utakon. A költségvetésben látni, de az utakon nem. Több mint 20 milliárd forint folyik be évente a kasszába a kiszabott bírságok miatt. Ez itt a lényeg, a többi csak bla-bla.

2023. jún. 5. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Hát leírtad az a lényeg hogy be menjen a pénz nekik. Ha büntetni kell 3 kocsival képesek kiszállni rád ha meg kellene hogy védjenek mondjuk mondjuk mikor kirángatnak valakit a kocsiból vagy betörnek hozzád akkor meg pont nem ér rá egyikük se. Szívemből utálom az összeset szinte. 90%-uk egy mocskos tolvaj az egyenruha az ami megvédi őket egyedül semmi más. Szívem szerint szemem köpném az összeset aki olyan. Nagyon de nagyon ritka az olyan rendőr aki normális.
2023. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
22%

Ezzel egyetértek… én sem a megelőzést látom ebben és idegesítő ,hogy megbújnak valami mögött és fotózgatnak..

De persze nem a rendőröket hibáztatom hanem azt aki ezeket elrendelte mert rengeteg pénz folyik be a gyorshajtásokból csak nem tudom hova vagy mire.

2023. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
14%

Ismerősömet kirángatták az autóból megverték őt majd meg is fenyegették még. Bement a rendőrségre egyből hogy mi történt feljelentést szeretne tenni a rendőr válasza meg annyi volt hogy ő nekik milliószor fontosabb dolguk van mint ilyennel foglalkozni azt elzavarták őt.

Szánalmas k.csögök de engem azért 110-es táblánál bemértek 111km/h-val és küldték érte a 15 ezet forintos csekket gondolom ezek lehetnek azok a fontosabb ügyek. Nyomo.rék az összes.

2023. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Márpedig ha nem lenne még ennyi ellenőrzés sem, akkor mindenki menne 120-al a városban és jóval több végzesetes baleset lenne. Nagyon szűk látószögűek vagytok. Ha betartjátok a szabályokat, akkor nem mindegy mikor hol bújkálnak? Így is lehet gyorshajtani, bekapcsolod a Wazet és ahol nem szól hogy van rendőr, lehet nyomni neki. Szerintem ezt is be kéne szüntetni, mert azért van a trafi, hogy random helyeken ott van, nem tudod hol, ezért mindenhol betartsd a sebességkorlátot.
2023. jún. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
13%
A birságolásra mennek rá, rablóbanda.
2023. jún. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Alex Fly ***** válasza:
78%
Attól, hogy a sok száguldozó meggondolja, hogy érdemes-e túllépni a sebességhatárt csak azért, mert nem látja a rendőrt. Persze abban igazad van, hogy aki inkább fizetni akar, az választhatja azt is -remélhetőleg ezt a lehetőséget is megszüntetik...
2023. jún. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%
110-es táblánál?! Jó, hogy nem háromszázezres csekket hazudsz már ide! 🤣
2023. jún. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

"már iskolában kellene elkezdeni oktatni, mert fejben dől el"

Tanulni soha sem késő, sőt, "jó pap holtig tanul".


"Akinek van pénze, az úgyis kifizeti a bírságot, a maradék pedig úgysem száguldozik"

Ez a legkevésbé sem igaz. A csóró is ugyanolyan idióta tud lenni.


"hosszú évek óta traffiznak a rendőrök, mégsem látni a hasznát az utakon"

Nem az számít, hogy hány éve, hanem hogy milyen gyakran. És a válasz az, hogy nagyon-nagyon ritkán. A fix trafiknál meg nevetségesen magas a tűréshatár, bevallom én is nap mint nap megyek át 70-es táblánál 90-nel trafi alatt. Szerintem amúgy nem is működik, ahogy a védák 90%-a.

A lényeg, hogy hiába látod őket időnként trafizni, mégis nagyon kicsi az esélye annak, hogy lelőnek, ha gyorshajtasz, így pedig pont a lényegét veszíti el. Igazad van, nincs tanító értéke. EZÉRT nincsen, mert túl ritkán trafiznak. Ha sűrűbben lennének kint és/vagy a fix trafik normálisan tennék a dolgukat, akkor rögtön más lenne a helyzet.

2023. jún. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem sunyi módon teszi, akkor mindig messziről látszik a traffi és direkt belassít azon a párszáz méteren. Így csak az adott helyen hatékony az ellenőrzés.

Ha viszont bármelyik bokorból bemérhetnek, akkor 2x is meggondolod, hogy gyorsan hajtasz-e.


"Akinek van pénze, az úgyis kifizeti a bírságot"

Ez sajnos teljesen igaz. Szigorítani kéne, pl. többször meg kéne állítani és pontokat adni, esetleg eltiltani a vezetéstől a gyorshajtókat. Esetleg bevezetni azt, amit a dánoknál: a rendőrség elkobozhatja és elárverezheti a durván gyorshajtók autóját.

2023. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
27%
#9 Ezt mondjuk én is soknak érzem, az autó egy magántulajdon, nem veheti el csak úgy tőled. A birtoklás nincsen semmihez sem kötve, akár úgy is vehet valaki autót, hogy jogsija sincsen, szóval még ha ugrik is a jogsi, milyen jogon veszi el az autót?
2023. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!