Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi felvételen milyen...

Az alábbi felvételen milyen szabálytalanságok voltak?

Figyelt kérdés

Az egyetlen amit látok, hogy nem irányjelzett az elején.

https://www.youtube.com/watch?v=n1W9YG_V_jU


Ezen kívül még milyen szabálytalanságot kellene látni? A kerékpárost nagyon irritálta valami és szeretném megérteni. Én úgy látom, hogy az autó végig szabályosan közlekedett.


A végén nem értem, hogy mi volt a baj azzal, hogy balra kanyarodáshoz a bal szélre húzódott ki? Egyirányú utca volt, másrészt a felfestés is jelezte a besorolást.



2023. jún. 9. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem idegbajos volt a biciklis, semmi szokatlant nem csinált az audis, legfeljebb kicsit tétova volt.

Ennél nap mint nap kellemetlenebb dolgokat tapasztalok, már rég gyomorfekélyem volna, ha mindenen így felhúznám magamat.

2023. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem irányjelzett hagyjuk már. Mit kell ezen idegeskedni? Látta hogy kitolatott elé aztán elkanyarodott valamerre semmi több. Nem értem ezeket az embereket hogy a semmin problémáznak. Balesetveszélyes volt vagy balesetet okozott? Nem.


Az emberek már minden szemetet feltöltenek ahelyett hogy a saját dolgokkal foglalkoznának.


Biciklis, rolleres a legostobább a forgalomban.

2023. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Fly ***** válasza:
18%
Pl. KRESZ 34.§ (6)
2023. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért húzza magát f_aszra a videón szereplő biciklis... :D


Értem én, elmaradt az irányjelzése az Audisnak, de konkrétan már az úttesten volt kint, amikor a biciklis "ott termett" mögötte.


Gondolom ő biciklisként egyértelműen jelezte a videón látható irányváltást. Ja hogy nem? Miről beszélünk?


Körültekintés hol marad? Fejkamerával ment, véletlenül sem nézett sem jobbra, sem balra, csak ment mint az ökör.


Követési távolság? Mert hogy épeszű ember az kerékpárral sem áll bele egy autó seggébe.


Plusz ha látom, hogy valaki bizonytalan, vagy nem tudom mit csinál éppen, akkor nem megyek be mellé, főleg nem a holtterébe mint az ökör bringás a videón.


Igazi agyhalott aki szerintem azon is felcseszi magát ha kisüt a nap vagy beborul az ég.

2023. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez az a videós tipikus esete annak, hogy milyen az amikor valaki önjelölt rendőröset játszik csak mert azt hiszi megvédi a kamera.


Vannak dolgok amikben igaza van, és akár még érthető is lenne ha mellette ő maga nem egy figyelmetlen, agresszív paraszt lenne.


Van ahol majdnem gyalogost gázol "meee neki elsőbbsége van". Van ahol autót kényszerít fékezésre "meee neki elsőbbsége van".


Az ilyeneknél kíváncsi lennék azokra a pillanatokra is amikor ő teker át a piroson, vagy ő csinál bajt figyelmetlenségből vagy éppen direkt.

2023. jún. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a biciklist jól szájbavághatná valaki.
2023. jún. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezt tényleg arcon verhetné valaki :D


Érdemes megnézni más videóit:


Itt lecsengeti az autót mert "nehogy hátranézz" miközben ő maga holttérből, takarásból, keresztül mindenen érkezett. És az ő körültekintése, hátranézése hol is maradt?


Bár én egy ilyen helyzetben autóban ülve is simán csak lassítok ha látom, hogy a másik is elindult és nem fogok a dudára tenyerelve elé vágni.

https://www.youtube.com/watch?v=7FgT0Vap6tM


Itt megjegyzi az őt előző kocsira, hogy 40-es tábla van. Abba nyilván nem gondol bele az agyhalott, hogy sokkal biztonságosabb nagyobb sebességgel minél hamarabb letudni az előzést, mint 40-el kolbászolni a szembe sávban mert őfelsége kerekezik.

https://www.youtube.com/watch?v=7a-gHrkboXM


Vagy itt konkrétan szándékosan veszélyezteti a gyalogosokat. Kezdjük ott, hogy mit is mond a KRESZ, hol is kell haladni kerékpárral? Az úttest BAL oldalán? Ja, hogy nem?Akkor tegyen fel az ilyen féreg videókat, ha maga is képes szabályosan közlekedni.

https://www.youtube.com/watch?v=Qdia3IVRBO8


Azt tegyük hozzá, ha autósként levideóznám, hogy szándékosan balra tartva a gyalogosokat veszélyeztetem akkor simán eljárást indítana ellenem a rendőrség.


Baleset esetén pedig az én biztosítómnak kellene fizetni a gyalogos ellátási költségeit. Munkatársam így járt, a kocsija elé léptek benzinkúton, elkerülhetetlen volt, de mivel a vezetés veszélyes üzemnek számít, ezért neki kellett fizetnie, az ő biztosítása nőtt meg.


Ez a patkány mennyi biztosítást is fizet? Gondolom semmit, pedig kerékpárosként ilyen mentalitással bármikor kárt okozhat, azt ki fogja megtéríteni?


Itt is gyalogos az úton...és? :D Most komolyan, ilyen esetben még autóval sem dudálok, nem úgy mint ez a paraszt, aki simán elmehetne mellette is.

https://www.youtube.com/watch?v=mttRUSozjvk

2023. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy itt van egy eset, ami tökéletesen visszaadja M Richárd "az életed kevesebbet ér mint a fényezés a kocsin" mondatát.

https://www.youtube.com/watch?v=AEeZAKHC5pk


Én még kocsival sem megyek így be a másik elé, csak hogy mindenképpen elsőbbségem legyen, mert nem akarom összetörni. Ez csak azért is a kamerának játszva bemegy a BMW elé.


Szóval technikailag az ő élete (saját maga számára) valójában kevesebbet ér, mint a fényezés a kocsin, mert ő simán kockára teszi.... :D

2023. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagyon az autósra koncentrálok és eltekintek attól, hogy a bringás erősen arra játszott, hogy valami szabálytalanságot rögzíthessen, akkor talán az a gáz, amikor már megkezdi a bringás az előzését és ennek ellenére gyorsítani kezd.
2023. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem dereng a videón egy kerékpáros nyomvonal, ami mintha felkanyarodna a járdára a video vége előtt, amikor az egyirányú utca kezdődött. A nyomvonal szemből érkező kerékpárost feltételez, ezért nem értem, mi is történik pontosan?


"Az úttestre festett kerékpáros piktogramokból kialakított burkolati jelek sora (az ábrán látható kerékpáros piktogram) a kerékpárosok számára jelzi az úttesten javasolt pozíciót, egyúttal a többi járművezetőt figyelmezteti a kerékpárosok jelenlétére. Amennyiben ilyen nyom van felfestve az úttestre, akkor a párhuzamos kerékpárút, illetve gyalog-kerékpárút használata nem kötelező. Természetesen az úttesten elfoglalt pozíció csak javaslat, tehát el lehet térni tőle, valamint más járművek is ráhajthatnak, mivel nem jelent külön sávot."

2023. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!