Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha megfelelő követési távolság...

Ha megfelelő követési távolságot tartok nagam előtt autópályán, akkor bejönnek elem. Van erre valami taktika?

Figyelt kérdés
Ha közel megyek az előttem közlekedő autóhoz az baleset veszélyes, viszont már az előírt követési távolság betartásakor is beelőznek, ami után szintén le kell maradjak, és kezdődik újra. Van erre valami megoldás?
2023. jún. 27. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Igazából suttyók ellen nincs taktika. Villoghatsz meg dudálhatsz neki, de akkor még te leszel a proli és neki áll majd feljebb.
2023. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Velem ritkán fordul elő ilyesmi. De volt amikor mentem óra szerint 140-el, majd megelőz egy ocatavio és ugye nem hagyott el, hanem haladt előttem nem túl nagy távolságot tartva. Nem kezdtem emiatt dudálni, de nem is fogok miatta lassabban menni, mert egy idióta. Fogom megelőzöm, elhagyom ha majd jól lemaradt és beállok egy normál tempóra. Sajnos nem mész semmire a dudálgatással. Vagy előveszel egy játék piszolyt :)))))
2023. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ima, szerencse...esetleg száz lóerővel több, mint most van.
2023. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is szeretek tisztességes követési távolságot tartani, bár egyúttal notórius jobbra tartó is vagyok. Így igazából az történik , hogy valóban sokszor bejönnek elém a belső sávban, de sűrű forgalomban ugye jobbról is szabályos az elhaladas (nem az előzés!) , aztán amikor ott lassabb járművet erek utol, akkor szépen bekéredzkedek a belsőbe és összességében nem vagyok lassabb.
2023. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, elém nem nagyon szoktak bejönni. Illetve aki megelőz engem, az hamarosan megelőzi az előttem lévőt is. Mondjuk én alapból marha nagy követési távolságot tartok, ha tehetem. Pont azért, hogy ne az orrom elé soroljanak be, hanem megfelelő távolsággal.
2023. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a problémát, velem nem szokott ilyesmi történni. Pedig csak (valós) 130-140-nel megyek.

Aki megelőz engem, az azért van, mert gyorsabban akar menni nálam. Akkor minek állna be elém? Esetleg nagy ritkán, ha el akar engedni valakit, de hát ilyen mondjuk 1-2 óránként történik (M3-on járok), és utána megy is tovább.

2023. jún. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a taktika, hogy ha megelőz akkor gyorsabb nálad. Tehát tök mindegy bemegy-e eléd, mert rövid úton el is távolodik tőled. Szóval nem veszítesz semmit a frusztráción kívül, hogy más gyorsabban megy mint te
2023. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!