Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a gyerekeim ne vitázzanak egymással a hátsó ülésen?

Figyelt kérdés

Nemrég lett meg a jogsim, muszáj beültetnem magam mögé a gyerekeket, nincs, aki itthon vigyázzon rájuk, ha én elmegyek itthonról. Azért csináltam meg a jogsit, hogy őket tudjam vinni az edzésekre, különórákra, suliba másik faluba, ahová tömegközlekedéssel időben ez nem lenne megoldható. Három gyerek van.

A legnagyobb már okos, 12 éves nagylány, ő leginkább figyel, és segít vezetés közben is. A két kisebb viszont rendszeresen nekiáll hülyeségeken vitatkozni egymással hátul.

Ez még annyira elvonja a figyelmem vezetés közben, hogy sajna ma benéztem egy sebességkorlátozást. Még számomra ismeretlen úton azt hittem, már elhagytuk a települést, de nem. Főúton voltunk, alig forgalomban, de akkor is...

Ez nagyon gáz.

Megpróbálok koncentrálni, de így irdatlanul nehéz, és szerintem a waze sem szólt, hogy gyorshajtok. Vagy csak azt sem hallottam :-(

Nem őrjöngenek, de valami hülye szóváltásuk mindig van, és hiába mondom nekik, hogy oda kell figyelnem a vezetésre, nem hagyják abba.

Ilyenkor mi a fenét tudok csinálni?

Gondoltam arra, hogy kirakom az elakadásjelzőt, és félreállok valahová. Azt hiszem, hiába beszélném meg velük a dolgot, a következő 10 percben újra lenne valami vitáznivalójuk.

Sokszor megbeszéltem már velük, hogy veszélyes még az utazás alapjáraton is, mivel nincs tapasztalatom, általában nem ismerem még az útvonalakat, nagyon kell koncentrálnom a vezetésre.

Itthon nagyon ritkán vitáznak. Úgy tűnik, csak az autóban megy a huza-vona.

Ti mit csináltok ilyenkor?



2023. jún. 30. 21:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Amikor elkezdik, akkor leállsz, csak akkor indulsz tovább, ha elhallgattak. Ez már 4-5 éves gyerekeknél is müködik, ha elkésnek, akkor szólsz a tanárnak, hogy mivel veszekedtek, nem tudtál megfelelöen haladni az autóval. Ha egyszer-kétszer kerülnek ilyen helyzetbe, utána képesek lesznek csöndben maradni.
2023. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

1. 12 éves gyerek ne segítsen vezetni!

2. Le kell xarni, hogy mit marják egymást. Amúgy sem neked kell minden csipp-csupp vitájukban igazságot tenned. Vitatkozzanak csak...

3. Amikor az én gyerekeim (igaz, csak kettő) nyúzták egymást, kötelezővé tettem, hogy mindenki bambul kifelé a saját ablakán, aki megszólal, annak ugrik a playstation, a telefon, vagy épp amit szerettek csinálni. Ha nem húzzák egymást oda-vissza egyre erősödő spirálban, akkor akár 1-2 perc nyugi is megoldja a helyzetet.

4. Ha ez sem oldotta meg, elkezdtem felhangosítani a rádiót, közölve, hogy nem vagyok hajlandó őket hallgatni. 30-ig tart a skála, 10 az még beszélgetős, 15 egyedül metált hallgatva, 20 fölött meg már torzít, üvölt...17 fölé nem kellett mennem...

2023. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#1 Igen, erre gondoltam én is, hogy valahol leállítom az autót, és vagy visszafordulunk haza, és aznap nuku program, vagy csöndben maradnak, és mehetünk tovább. A kocsi hátuljára a T mellé kiraktam a gyerek matricát is, hogy a többi autós messze elkerüljön. Gondolom, nem vagyok egyedül a problémával. Tanulóként én is nagyon nagy távolságokat tartottam a "Baby on board" autóktól. Na, most már tudom, hogy jól tettem. 😅🤯
2023. jún. 30. 22:13
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Szintén tanuló fázisban vagyok friss jogsival, nálam 2 gyerek hátul. Ők még kicsik mondjuk, 5 és 1 évesek, a nagy úgy ahogy elvan, de a kicsi hajlamos a sírásra mert ki szeretne jönni az ülésből. Engem is borzasztóan zavar ha nyomják hátul a szövegelést, hisztit, egyszerűen még itthon is végtelenül frusztrál de autót vezetve nagyon de nagyon nehéz mellettük rendesen odafigyelni néha.

Tudom, manapság eléggé elítélt dolog, de a kezükbe szoktam nyomni valami kütyüt, a nagy fejhallgatóval nézi, úgyhogy csak azt hallom hogy a kicsi nyomja a baby sharkot hátul, ezt már megszoktam, nem zavar. Úgy vagyok vele, hogy hiába szólnék szépen, hiába ordítanék, hiába állnék félre, az csak olaj lenne a tűzre, főleg a kicsinél, úgyhogy inkább kütyüzzenek 15 percet, minthogy én egyszer amiatt hibázzak, mert a gyerekeimet próbálom kordában tartani miközben vezetek. Esetleg ha elég idősek, akkor próbálkozhatsz játékokkal, amikor gyerek voltam anyáék mindig bedobtak az autóban valami szóláncot, gondoltam valamire, találós kérdést, ország várost, számolósat stb, az is leköti őket valameddig. Tedd be a kedvenc zenéjüket ha van, azt is szívesen énekelgetik, még mindig jobb mint a veszekedés.

Kitartást neked és erős idegrendszert!

2023. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az unokaöcséimmel az vált be, hogy a két oldalra ültettem őket és a középső ülésre beraktam valami nagyobb párnát, hogy ne lássák egymást.

De a 12 évest is beültetheted közejük, hátha csillapítja a hangulatot.

2023. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#2

1., természetesen nem konkrétan segít a sávváltásban, hanem a kicsiket csitítja, odaadja a leesett telefont, stb.

2., Nem akarok én igazságot tenni, csak odafigyelni a vezetésre. Elég nehéz kiszűrni a hátsó zajokat.

3., Az út feléig bírták is nyugiban, de talán ők már biztonságban érzik magukat az autóban, azért engedik meg maguknak ezt a dolgot. Csak hát ez nem biztonságos egyáltalán.

4., Erre is gondoltam, hogy felhangosítom a rádiót, de a közlekedést is hallanom kellene, csutkára nem tekerhetem fel...

2023. jún. 30. 22:21
 7/24 anonim ***** válasza:
13%

Senki se "segítsen" vezetni. A 12 éves gyereked sem. Ha te egyedül nem vagy képes vezetni a meglévő feltételek mellett, akkor nem kell. Akkor nincs edzés, különóra és iskola más faluban, csak az, amit apamaci munka előtt és után meg tud oldani egyedül. Lehetett volna annyi agya, hogy annak csinál három purgyét, aki egyedül is el tudja látni őket, ha meg nem, akkor vállal a gyereknevelésből is valamit. De mint tudjuk, a magyar férfi utoljára akkor ér rá a gyerekre, amikor kihúzza gumi nélkül, onnantól az mán az asszony dóga.

Egyébként meg most kell bevezetni az ún. "nagy büdös pofon" intézményét, ha eddig nem történt meg. A hátsó ülésen parádézó gyerek nem hülye, csak kicsi: ha egyértelműen értésére adják, hogy nem jó, amit csinál, felhagy vele pár nap alatt. De ha anya mindig csak "ugyulibugyulijajjnemszabad" szinten adja elő neki a belső tükörből, mit nem kellene tennie, sosem tanulja meg.

2023. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Micsoda bunkók vannak itt 😳
2023. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
70%
Gyerekülésben ülnek mindketten?ha igen akkor van egy ötletem.mi lenne ha tennél közéjük valami elválasztó falat hogy ne lássák egymást?nem tudom milyen anyagból de ez szerintem beválhat
2023. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#4 Köszi! Lehet, hogy feladom én is az elveket, és lesz valami kütyüzés hátul. Inkább az, mint egy baleset...

#5 Próbáltuk azt a verziót is, akkor mindkét kicsi a nagyot szekálta. Ő tűrt egy darabig, de nem végtelen a türelme. A három gyerek már minden lehetséges verzóban ült hátul XD

#8 Nem baj, az is egy vélemény.


Lehet, hogy holnap teszek egy jó nagy kanyart körbe-karikában a faluban, ahol ismerem a terepet, és tudom, hol lehet megállni gond nélkül, és megértetem velük ezt a dolgot. Egy jó fél órás "tanösvény" útvonal talán rögzíti náluk, hogy ezt így ne csinálják.

2023. jún. 30. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!