Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van a gyorshajtásna...

Mi értelme van a gyorshajtásnak? Mi értelme van kockáztatni a saját és más épségét és dolgait?

Figyelt kérdés

2023. júl. 5. 11:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Román tréleres román kamiont előz, egyik 90-nel megy, másik 92-vel, a tréleren imbolyognak az autók, közlekedési kultúrájuk nulla. Hát jó, hogy a kilométerórát nem nézve padlógázzal lehagyom mindkettőt, ott ül három gyerek az autómban, nem fogok ilyenek mögött közlekedni azért, mert 90 a megengedett.
2023. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

Autópályán meg egyenes az út, még ha 130 felett szabálytalan is, ha elég figyelmes és élesszemű az ember, relatíve nem gyorshajtás bizonyos helyeken a 180 sem. Van, akinek a 200 sem, én 180 fölé nem megyek, mert tudom, hogy ez a határ, amihez képest elég távolra figyelek, és elég messziről látom a táblákat, amik nyilván a 130-as sebességhez kitalált távolságokra vannak kihelyezve. Ha valakit utolérek, fék használata nélkül visszalassulok, mert időben elengedem a gázt, mert nem csak az orromig látok. Nem megyek a fenekébe. Szerintem autópályán nyugodtan száguldozhatok, nagyobb baj az, hogy valaki 130 megengedettnél 120-szal előzi a 115-tel külsőben közlekedőt, ami neki is veszélyes, mert tartósan egymás mellett vannak az autók, másrészt őrült dolog, az ilyen manővereket jobb minél hamarabb letudni. Az ilyeneket gond nélkül letolom az útról. Nem türelmetlenségből, hanem azért, mert szerintem nincs benne a KRESZ-ben, hogy a gyorshajtás durvább szabályszegés lenne, mint az indokolatlanul lassan haladás, vagy a jobbratartás elmulasztása. Mert sokan sorozatos előzésnek nézik azt, ami nagyon nem az, szimplán motorfékkel vissza tudnának sorolni. Az ilyenek elmehetnek részemről a francba. Balra indexelni belsőben nem szoktam, az bunkó dolog, de azért egy rövid dudával éreztetem, hogy nem oké, amit művelnek, főleg, amikor index nélkül kacsáznak a sávok között bizonytalanul.


Én senkinek és semminek az épségét nem kockáztatom, a mazsolák kockáztatják az én idegrendszerem, mert nem képesek a kormánymozgatás előtt 1-2 másodperccel kirakni az indexet, kiszámíthatóan haladni, nekem kell gondolatolvasnom, hogy vajon az utolsó pillanatban hogy fog bevágni elém index nélkül, mert a mozgásából látom, de a KRESZ-t bőven megszegve nem jelez szándékot.

2023. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

Visszakérdezek:

Mi a nagyobb veszély? A városban, csúcsforgalomban és sok zebrás gyalogosforgalom mellett 60-70-nel menni, vagy egy töküres nyílegyenes autópályaszakaszon 200-zal?


Nem véletlen létezik a KRESZben a "relatív gyorshajtás" fogalma sem.

Van olyan közlekedési szituáció, ahol a megengedett is sok és sok helyen meg ha a megengedett duplájával* mész, az sem veszélyes (max a paragrafusnak nem felel meg).



* pl.: Kinn felejtett 30-cas tábla mellett 60-nal.

2023. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
#13 Jaja. Lakott területen belül mindent betartok, sokszor még lassabban is megyek, helyzettől függ, hiába mehetnék főútvonalon 50-nel és tök szabálytalan lenne akárhol gyalogosnak átkelnie, ha két tinédzser a járda helyett a fa tövében beszélget, felkészülök, hogy esetleg az egyik leugrik az útra. Lakott területen belül nem játék. Autópályán meg pont nem érdekel, hogy mennyi a korlát, majd látom elég messziről, hol van a véda.
2023. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
#14 én ezzel ugyanígy vagyok. Teljesen egyet értek.
2023. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Andracsik Tamás ***** válasza:
50%

Dehogy jó érzés !!

Lehet kapni csendes nyugodt nagy autót is !!

Most is itt bőgette pirosnál a szarát, tényleg a farok meghosszabbítása !

2023. júl. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Mi értelme van a síelésnek? Elfáradsz, megfázhatsz, eltörheted kezed-lábad-gerinced, ráadásul még sok pénzbe is kerül. Mégis rengeteg járnak.

Hát ez az értelme a gyorshajtásnak is. Van, akinek ez okoz élvezetet, és nem képes belátni, hogy milyen nagy baj lehet a szórakozásából.

Az emberek nem egyformák, nem ugyanaz okoz nekik örömet.

2023. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én 29 éve vezetek, de sosem hajtottam gyorsan. Inkább elindultam időben, vagy vállaltam a felelősséget a késésért. Egyszerűen félelemmel tölt el, amikor autóba ülök, és az a közlekedési eszköz könnyen okozhatja a saját, más vagy mások halálát, hatalmas kárt valamiben. Szerintem az ember sosem lesz elég tapasztalt ahhoz, hogy túllépje a szabályokat.
2023. júl. 6. 10:08
 19/25 A kérdező kommentje:
A síelés az más, felesleges keverni a közlekedéssel. Az ember amikor odamegy, a sport szeretetéért csinálja, vagy kipróbálja, de az utakon csak az emberek akarnak eljutni valahova. Például a tömegközlekedésen lévők.
2023. júl. 6. 10:10
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

"de az utakon csak az emberek akarnak eljutni valahova"

Ezt csak te gondolod. Rengeteg ember imád vezetni, és több embert ismerek, aki szórakozásból vezet, mikor amúgy semmi dolga nem lenne, csak tekereg a városban, vagy éppen a szomszéd faluig megküldi a kocsit.

Pont olyan dolog, mint a síelés. Egyes embereknek szórakozás, mások még pénzért se szívesen csinálják.

2023. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!