Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma összetörtem a főnök Peugeot...

Ma összetörtem a főnök Peugeot Boxerét, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Megálltam egy kisboltnál kaját venni, viszont egy beton kocka elé álltam be.


Mire kijöttem a boltból, hirtelen kiment a fejemből és előre indultam el…

hallottam a csattanást és fura hang jött az autóból, kiszálltam és láttam, hogy felugrattam a betonkockára, emellett azt is, hogy megrogyott a lökhárító, szétment a klímahűtő és a motornak a hűtője is…


250 ezres fizuból, mire számíthatok, meddig nem lesz fizetésem? :/


2023. júl. 10. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván nem privát gépkocsija volt, hanem céges autó. Nyilván van rá casco. A casco önrészét nyilván levonja tőled, meg jól lecsesz. Én ennél rosszabbra nem számítanék.
2023. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát, erről szerintem a főnököt kéne megkérdezni. Menj be hozzá, ülj le vele, és meséld el őszintén, hogy mi történt.

Egyébként a lökhárító biztos nem olyan nagy tétel, a motor hűtő a kérdéses.

2023. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De, pont olyan szerencsém van, hogy ez az egy kocsi, saját volt neki!
2023. júl. 10. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, jó kérdés, ha nem volt jól bebiztosítva, magára vessen, hogy odaadta neked. Majd megegyeztek, vagy ha nem tudtok, akkor beperel téged. Nem értem, miért itt kérdezel és nem vele ülsz le beszélgetni.
2023. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi nem ismerjük a te főnöködet. Beszélj vele, mond el neki őszintén hogy mit csináltál, vállald érte a felelőséget. Hibázni emberi dolog, ha egy kicsit is jó fej akkor szerintem meg fogtok tudni egyezni.
2023. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Soha többé.
2023. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-ra:

Mindegy, csak van rajta casco!

Ha nincsen és mégis odaadja egy alkalmazottjának munkavégzés céljából, akkor magára vessen.

2023. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyesben így összetörted? Hát nem vezetek régóta, de még én is max. nekigurultam volna, nem padlógáz?!?!?!

Egyébként meg neked annyi, biztosító, casco fizet.

2023. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztosító fizet, de az elvontatást, javítási munkálatokat neked kell fizetni + fizu levonás, ez a főnitől függ hogy mennyit és gondolom figyelembe veszi hogy eddig mi jót és rosszat csináltál amióta nála dolgozol.
2023. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Sokan elég jól keverik itt a dolgokat. Alap esetben a 4 havi távolléti díjad erejéig felelsz az általad gondatlanul okozott kárért a munkahelyeden, maximum (szintén alapesetben ez négyhavi fizetésednek felel meg). Itt jön a csavar a történetben, hogy a főnököd a saját autóját adta oda, ha csak nem egyéni vállalkozó, akkor ez olyan mintha a szomszédod adta volna oda az autóját és összetöröd, polgári peres úton lehet érvényesíteni a kárigényt, szóval hivatalosan emiatt nem vonhat le a fizetésedből. Egyébként a levonást sem úgy kell érteni, hogy nem lesz fizetésed hónapokig a törvény által meghatározott minimumot a megélhetés miatt oda kell adnia, ha esik, ha fúj.


De ha szerencséd van volt rajta casco és pl. nem volt benne kikötve, hogy csak a főnököd vezetheti és akkor fizeti is az önrészen felül a javítást a biztosító. #2-es egyébként pont rosszul tudja, a karosszéria munka jóval húzósabb, mint egy 80-100 ezres vízhűtő, meg egy 50 ezres klímahűtő, egy 600-800 ezres javításnál, ezek kb. a kisebb tételek.

2023. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!