Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autó van az emberért, az...

Az autó van az emberért, az autó ha összetörik, lehet pótolni az emberi sérülést nem. Akkor anyám miért lett ennyire mérges, mikor összetörtem a kocsiját?

Figyelt kérdés

Mindig azzal jönnek, hogy az a fontos, hogy az ember nem sérül meg, mert autót lehet pózolni, lehet újat venni alkatrészt, de új vesét, vagy akármit nem.

Akkor ha ez így van, anyám miért lett mérges rám, mikor bekanyarodásnál eltalálták az autó hátulját, és összetört?


Jó, nem kellett volna lendülettel megpróbálnom bekanyarodni a szembejövő előtt,. tény, mostmár nem mernék ilyet csinálni, de ez van. Megtörtént.

Anyám mégse annak örült, hogy senki nem sérült meg, és gondolkozzak el azon hogy hogyan vezetek...

Nem mérges lett, és azt mondta ne is álmodjak arról, hogy Ő bármit is valaha adjon nekem az életben...


Nagy hazugság, ez a "autót tudsz újat venni, de vesét nem... ennek örülj!"



2013. márc. 20. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Talán azért szidott le mert egy kicsit drága a javítás :D
2013. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyél magadnak és azt úgy töröd össze ahogyan akarod most meg lapítani kellene mint sz.r a fűben nem pedig felháborodni azon hogy a maminak nem tetszik hogy összetörted a kocsiját
2013. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

És mi van akkor, ha aki belédmegy, az meghal?

Akkor is ezt mondod? Hiszen neked semmi bajod!

2013. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez az emberek gondolkodásmódján múlik. A te anyád ezek szerint nem így gondolja..

Az előzőekkel viszont egyáltalán nem értek egyet, bárkivel előfordulhatnak kisebb balesetek, ha sokat vezet elő is fog nagy valószínűséggel.

2013. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak kéne örülni hogy senki sem sérült meg
2013. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az életed és az egészéged a legfontosabb.

Ha bajod esett volna, nem az lenne anyukád legfőbb gondja, hogy összetört az autó. Most viszont, hogy jól vagy, az autó miatt bosszankodik, de szerintem már csak azért is, mert veszélybe sodortad saját magadat is.

Az autó használati tárgy ugyan, de egy ember sok munkája van benne. Sok napot ledolgozott anyukád, amíg meg tudta venni azt az autót, az életének egy részét áldozta az autóért, érthető, hogy mérges.

Azonkívül nem mindenkinek csak használati tárgy az autó, van, aki számára olyan egy-egy autó típus, mint egy műtárgy, például a gyűjtőknek, vagy akinek hobbija egy régebbi autó restaurálása.

2013. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az... a másikra nem gondolsz. Ezért van az, hogy ilyen esetben a másik, vétlen fél általában(ha tud) ordítozik... mert egy ilyen barom mint te, nem tud közlekedni..és még fel is vagy háborodva..


Akkor mit fogsz ide írni, ha más fog belédmenni figyelmetlenségből...és mankóval kell járni...a vétkes meg azt mondja ..bocsi..



Anyád szerencsére normális. Üdvözlöm.

2013. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a mondás akkor kerül előtérbe, ha nagy baj történik. Ha súlyos baleset történik, azt mondjuk, bár totálkáros az autó, de szerencsére senki nem halt meg, autót lehet venni újat, fizet a biztosító - ha fizet - lényeg, hogy nincs személyi sérülés. Koccanásnál viszont a bosszúság nagyobb, a költség jut az eszébe mindenkinek, amit ki kell fizetni.
2013. márc. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert ott és akkor rosszul döntöttél, amivel balesetet okoztál. A közlekedés sorozatos döntésekből áll, amiken emberek, családok sorsa, vagy életek múlnak. Folyamatosan annak tudatában kell lenni, hogy nem egyedül vagyunk az utakon, és számítani kell rá, hogy akik körülöttünk vannak, nem feltétlenül logikusan reagálnak. Emberek ők is (ahogyan Te is), hibáznak ők is (ahogyan Te is) - a következmények pedig súlyosak lehetnek. Valahányszor baj történik, még ha nem is Te hibáztál, végig kell rágni a teljes palettát, hogy MINDENT megtettem a megelőzés érdekében? Ha a válasz igen, akkor még egyszer neki kell szaladni: VALÓBAN MIDENT? Ha utólag találsz valamit, bármit amivel megelőzhető lett volna, akkor azon el kell gondolkodni. Pl. a tunningolt verdák be kell, hogy indítsák a vészjelzést. Nekem is forr a vérem az autósportoktól, pontosan tudom, milyen lelkiállapot jöhet szóba egy ilyen autóban, ezért folyamatosan szemmel kell tartani, amíg veszélyt jelenthet. Ugyanez érvényes bármilyen másik autóra, amiben feltételezhetően ideges a vezető. Szűk utakon, ahol autók parkolnak a szélen vagy sűrű sövény szegélyezi, szemmel mindig apró dolgokat lehet keresni, amik megmozdulhatnak autók alatt, sövény mögött: a sűrűn lakott negyedekben bármikor elédszaladhat szabálytalanul egy gyerek, kutya, macska stb. Hosszabb utakon fel lehet térképezni az előtted haladó jármű vezetőjét: lehet részeg, tapasztalatlan, ideges, fáradt stb.


Nemrég történt, hogy egy körforgalomban voltam, és a beérkezőnek feltűnt az elfásult arca (nem nézett rám, akinek elsőbbséget kéne adjon), teljesen ösztönösen készültem fel az elkerülésre, ő meg fékezés nélkül elém vágott. Mindketten megálltunk, én a belső padkára húztam félre. Azonnal látszott a rémült arcán, hogy nagyon csúnyán benézte. A kijáratnál elnézést kért, félrehúzott, és még láttam a szemem sarkából, hogy a szemeit dörzsöli. Külföldi volt, feltehetőleg aznap sokszáz km-rel maga mögött.


Figyelj csak meg egy villogó-visító mentőt, amint egy beláthatatlan kereszteződéshez érkezik. Bár abszolút elsőbbséget élvez, és átrongyolhatna 1500-zal, de lassít, és 20-30-cal araszol keresztül, mert benne van a pakliban, hogy egy süket idióta úgy bömbölteti a zenét, hogy egy atomtámadást sem venne észre.


A legidegesítőbb az, amikor egy olyan szituációban történik baleset, ami teljesen elkerülhető lett volna.


" Nagy hazugság, ez a "autót tudsz újat venni, de vesét nem... ennek örülj!" "


Valóban hazugság, mert nem minden emberre érvényes, hogy új autót tud venni. Ha náluk történne valami, biztos, hogy a köv. 5-10 évben nem volna lehetőségünk autóra. És ha a dolog elkerülhető lett volna, akkor teljesen jogos volna a méreg.

2013. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!