Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély vizsga menete?

Elsősegély vizsga menete?

Figyelt kérdés

Budapesten az Erőmű utcában fogok vizsgázni.

Nektek hogy zajlott? Nehéz volt?



2023. júl. 19. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Májusban vizsgáztam az Erőmű utcában, nem volt nehéz. Kettesével mentünk be, odaadod az irataidat, aztán stabil oldalfektetésbe teszitek egymást. Ezután húzol A & B tételt. Újraélesztés a bábun, nem kell színészkedni, elég ha mondod hogy “biztosítom a helyszínt, segítséget kérek, megnézem, hogy lélegzik-e, nem, jó megkezdem az újraélesztést”, ott nyomd a babát ahol retkes, nekem nem is kellett harmincat, mondták hogy oké tovább, odahajoltam mondtam hogy befogom az orrát, hátrahajtom a fejét majd 2 befújást végzek (nem kell befújni csak mondani és mutatni hogy csinálnád), rendben, belekérdeztek hogy hány légzést kell hallanom 10 másodperc alatt és milyen mély a mellkaskompresszió, elmondtam, rendben köszönjük. Elmondtam a húzott tételeimet 2 mondatban, nem szivattak, igyekeztek rávezetni arra amit hallani szerettek volna és már kaptam is a kártyámat, a viszontlátásra. Sok sikert!
2023. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ketten mentek be. Az egyik babát újraéleszt, a másik stabil oldalfekvést mutat be, ez a beugró kérdés - vagy-vagy, amelyiket kapod.


A tételt, amit húztam, én nem is láttam, nem tudnám megmondani, melyik tétel, csak kérdeztek, úgyhogy emiatt rém egyszerű. Én tételek alapján tanultam a szitukat, de nem kell az elejétől végig, hogy mit teszel a baleset helyszínén, azért így reagálsz, mert... csak belekérdez, hogy mondjuk hogy hívják azt a mozdulatot, amivel kiemeled a sérültet a kocsiból. Ilyesmi.

Olyan gyorsan vége volt, hogy felfogni se volt időm, lányos zavaromban még arra a kérdésre is válaszoltam, ami már a páromnak szólt. :D



Egyébként nekünk kifejezetten javasolta az oktató, hogy az Erőműbe menjünk, mert ott normálisabbak.

2023. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a tételek nem voltak túl komplexek, részletesek?

Tényleg elég lenne csak a józan ész is?

2023. júl. 19. 14:58
 4/19 anonim ***** válasza:

A tételek szituációkat írnak le, mindig egy-egy balesetet. Pl. elütötte az autós a motorost, elesett, fekszik, de tud beszélni. Mit teszel?

Azért van A-B tétel, mert egy része (elvben) csak elmondod, más része bemutatós, pl. a kötözések vagy fogások. De nekem pl. a beugró újraélesztésen kívül nem kellett semmit bemutatnom, a páromnak se, akivel egyszerre voltam bent.


Nem voltál tanfolyamon az autósiskolában? Nem kaptál semmilyen anyagot felkészülni? Van, amihez elég a józan észt, más dolgokat nem árt azért megtanulni, pl. én nem tudtam, hogyan kell szabályosan bekötözni egy sérültet, vagy hogy sérüléstől függően milyen pózba fektetsz (van, ami logikus laikusként, de nem mind).

2023. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek a tételek, tanuld be őket.

2023. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4

Voltam tanfolyamon, de a tételekről nem igazán volt szó. Egyet felolvasott nekünk.

Igazából minden mást is csak összevissza mondott fejből, nem tűnt túl összeszedettnek.

2023. júl. 19. 15:21
 7/19 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a tételeket

Ezekből például a parittya kötés, sapka kötés, eschmark-fogásról szó sem esett.

2023. júl. 19. 15:26
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen felesleges a tanfolyam, mindent meg lehet tanulni a linkelt tételsorból, YouTube videókból és Hornyák István - Elsősegély mindenkinek könyvéből


[link]


[link]

2023. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8, ezt csak azért mondod, mert nem voltál olyan tanfolyamon, ahol igazán jó az oktató. :)


Az 5-ös megelőzött a válasszal, én is az erh oldalát akartam linkelni a tételek miatt, de ne csak ezt az egy pdf-et szedd le, itt van jegyzet és több anyag is. De ebből menni fog tényleg minden. :)


[link]


Nekünk Katalin volt az oktatónk, és bár csak egy délutános volt a tanfolyam, én azt mondom, ez volt az, amire nem sajnálom a ráfordított időt/pénzt.

A vizsgán komolyabb kérdésre is tudtam a választ, félig viccesen közölte a vizsgabiztos, hogy nyugodtan maradhatnék egész napra, a nap folyamán én voltam a legfelkészültebb tanuló... pedig nem szakadtam bele, ennyit jelentett a jó oktató.


(2-4 voltam)

2023. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikeresen volt a vizsgám.:)
2023. júl. 20. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!