Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten a biciklisek és a...

Budapesten a biciklisek és a rolleresek miért a járdát használják a kerékpársáv helyett?

Figyelt kérdés

Ferenc körúton amíg végig mentem 6 biciklis jött mögöttem a járdán, - természetesen hajtottak mint a meszes - a kerékpár sávban viszont csak 3.

Bár ha ott mennek se jobb a helyzet, mert pl piros lámpánál ritka, mint a fehér holló, ha valamelyik megáll. Inkább “bele hajt” a gyalogosokkal teli, éppen zöld zebrába.

Külföldi turisták a rollerrel ugyanez.



2023. júl. 20. 20:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%

Mert ez egy következmények nélkülimország


Nem hallani hogy kerékpárosokat büntetne a rendör mert megszegte a KRESZ-t


Inkább telepítettt trafipaxokkal sarcolják az autosokat,az kényelmes egyszerű és dőla lé



Amugy a biciklisek kb 95%-a szarik a KRESZ-re, Kéne őket büntetgetni

A biciklisek és a rolleresek életére gyakorlatilag az autósok vigyáznak, mert kb ámokfútó nem törödöm módon közlekednek

Ha minden autós betartanáa bozalmi elvet velül szemben akkor naponta tucatszám vinnék pesten a hullaházba a bicajosokat na mega rollereseket főleg:)

2023. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Mert a nagy részük nem is ismeri KRESZ-t!
2023. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
És a gyalogosok miért mindig a bicikliúton ténferegnek (nem csak Budapesten, de ott is)?
2023. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%

Magyarországon a közlekedésben az erősebb kutya kopulál elve érvényesül.

Az útról kiszorítják az autósok őket, így ők a gyalogosokat próbálják kiszorítani a járdáról.

2023. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Mert félnek az uttesten.
2023. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Én kerékpáros vagyok, de szinte mindig a bicikli sávot használom. Igaz, nem a belvárosban szoktam bringázni, hanem külső kerületekben, ahol vannak normális bicikli utak is kialakítva. Azonban rolleresek között sokkal több szabálytalankodót látok, főleg tiniket! Eleve két személy nem is állhatna egy rolleren, mivel a roller nem két személyes jármű! Továbbá nem is telefonálhatnának rollerezés közben, sokszor látok efféle szabálytalankodást szinte naponta. Korhatárhoz kötném egyébként az elektromos rollerek használatát.
2023. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 MolotovPunk ***** válasza:
0%
Akik nem tudnak vezetni, azok inkább menjenek gyalog!
2023. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Rollerhez kismotorjogsit és 14évet írnék elő.
2023. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
17%
#8 Én meg kötelezővé tenném, hogy a savanyú uborka kovászos legyen minden étteremben, de az élet nem kívánságműsor.
2023. júl. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Azért mert az utakon SEGGGGFEJsöfőrök baromkodnak
2023. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!