Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáron szabályos a villogó...

Kerékpáron szabályos a villogó lámpa, vagy folyamatosan világító fényforrás kell?

Figyelt kérdés
Én utoljára úgy olvastam viszonylag régen, hogy szabályos a villogó is, viszont most ennek az ellenkezőjét is hallottam. Nincs kedvem most átbogarászni a kreszt, ha valaki biztosan tudja megírhatná! Előre is köszönöm.

2023. júl. 21. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

"(6) * A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson


a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy VILLOGÓ fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és


b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)


visel."

[link]

2023. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. júl. 21. 22:36
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Szabályos, bár szerintem célszerűbb a folyamatos, a legtöbb tudja mindkét üzemmódot.
2023. júl. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Mindkettő szabályos.

A villogó fény általában hatásosabb figyelemfelkeltő, mint a folyamatos fény, de az első világìtásnak sokszor előnyösebb a folyamatosan világító fehér fény, mint a pulzáló.

2023. júl. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4 az biztos
2023. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Németországról olvastad, ott tilos a villogó lámpákat használni és árulni sem szabad.
2023. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Szabályos a villogó is, de az csak arra jó, hogy téged lássanak. Ha sötétben tekersz, akkor erősebb, folyamatos fényű kell.
2023. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7 Nekem autósként-motorosként az a tapasztalatom, hogy a villogó figyelemfelkeltőbb, de idegesítőbb is, és a kerékpároson kívül mást nehezebben is lát az ember, mert ha túl gyorsan villog, dekoncentrál, ha túl lassan, akkor meg folyton adaptációra kényszeríti az ember fókuszát. Világítson folyamatosan, abból lehet látni, hol kb. mennyivel halad valaki egy nyomon.
2023. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MolotovPunk ***** válasza:
A villogó lámpa is szabályos kerékpáron, ettől függetlenül nekem folyamatosan világít a lámpa elöl hátul, ha este közlekedem! Én azt megbízhatóbbnak tartom!
2023. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nappal a villogó lámpa jó, este pedig ha folyamatosan ég. Ez nem annyira zavaró mintha villogna.
2023. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!