Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amerikában miért a kereszteződ...

Amerikában miért a kereszteződés túloldalára vannak téve a jelzőlámpák?

Figyelt kérdés
Zavaró lehet, amikor kanyarodik valaki a kereszteződésben, aztán annyit lát, hogy az autó felett pirosat mutat a lámpa, közben pedig nem is neki szól, hanem a keresztező forgalomnak.

2023. júl. 25. 13:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%
EMBER! Az a lámpa nem szemből van, hanem oldalról! OLDALT! Érted? A táblákat sem oldalról nézed. Kereszteződés, mennél egyenesen. Jobbra behajtani tilos. Akkor nem folytatod az utad?
2023. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Hiába magyarázod, rossz a kivitelezés, vágod?
2023. júl. 26. 13:30
 23/33 anonim ***** válasza:
55%

Dobbant is még a lábacskáddal. Nem, nem rossz. Megyek az úton. Kanyarodnék? Szabad jelzésem van. Megkezdem a kanyarodást. A kereszteződés közepén járok, amikor a piros lámpákkal találkozom.

Mondj nekem olyan okot, ami miatt a kereszteződés közepén kellene megállítani? Tehát behajthatsz, de ki már nem.

2023. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Magyarázzad csak.
2023. júl. 26. 13:49
 25/33 anonim ***** válasza:
57%

Kanyarodáskor majdnem ide érkezel, esetleg 2 m-rel előbbre. És ezt látod:

[link]

Te, mint nagyon képzett sofőr, miből veszed észre, hogy nem neked szól?

Nyilván így monitor előtt ki lehet okoskodni, hogy nem neked szól, mert nincs felfestve a megállás helyét jelző vonal. De az le is kophatott, vagy reggel elvakít a szemből sütő nap, télen belepi a hó, stb. A vonal hiányán kívül más meg nem utal rá, hogy nem neked van ott ez a lámpa.

Vezetés közben bizony erősen félreérthető helyzet.

2023. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
27%

25.

Két dologból:

1. balra ott van rendes magasságban jelző

2. amire kérdezel, fent van az egekben

2023. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

"A KRESZ melyik pontja írja le, hogy miről lehet felismerni egy áthívó lámpát?"


Az áthívó mint fogalom nem létező dolog a KRESZ-ben. Ismétlőjelzésnek hívják, így talán már emlékszel, hogy mit oktattak róla.

2023. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27. Meg tudod mutatni a hatályos kreszben? sem áthívó, sem ismétlő szó nem szerepel.


[link]

2023. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

26

Ez a normál magasság, ahol az adott útszakaszon minden egyes út feletti jelzőlámpa lóg.

27

A KRESZ-ben jobbkézszabályról se írnak, mégis létezik. És tudja is mindenki, hogy mire kell gondolnia, ha ezt hallja.

Nem az a kérdés, hogy mit oktattak róla, hanem hogy itt kikanyarodva miből fogod tudni, hogy az ismétlőjelző, és nem rád, a kanyarodóra vonatkozik. Még ha nem is tipikus az elhelyezése, de kb. mindenki ismer hülyén elhelyezett lámpákat, amik úgy vannak elhelyezve, hogy csak előrehajolva lehet látni őket. Ebből se lehet rájönni, hogy ez ismétlő.

2023. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Én rászoktam arra, hogy valahány méterre állok meg a lámpától, ha a belső sávban vagyok. A külsőben alacsonyabban van, ott tudok előrébb menni. Így általában marad előttem 1 autónyi üresség. Ha érzékelős a lámpa, akkor persze megszívom.
2023. júl. 26. 22:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!