Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy szóba került a zéró tolerancia eltörlése?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Nem támogatom
Támogatom, viszont akik átlépik a megengedett szintet illetve balesetet okoznak súlyosabb büntetést kapjanak
Támogatom
33 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%
Ittasan vezetni a legjobb, én nekem a véremben van és nem okoz gondot
2023. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagyok képben, azt hittem most az van, csak a bringásoknak nem.
2023. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Ah, olvasni sem tudok, bocs.
2023. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen körben került szóba? Az a baj mifelénk, hogy ami tilos az kötelező, ami kötelező az tilos. A magyart nem lehet felnőttként kezelni. A német az első jogsinál elküld orvosira, de soha többet. A te felelősséged, ha nem vagy vezetőképes állapotban. De ha németnek azt mondják, hogy egy pohár sör belefér (nem tudom, hogy így van-e), az a magyarnál két-három feles. És korsó sörrel hígítja.
2023. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván ne vezessen senki ittasan, de a jelenlegi szabályozást aránytalanul szigorúnak tartom. Például egy késő estig tartó italozgatás után másnap reggel még simán kimutatható lehet valamennyi alkohol, holott az illető már teljesen józannak érzi magát. Ha ilyenkor autóba ül és szondáztatják, akkor egy időre szinte biztosan búcsút mondhat a jogosítványának. Szerintem egy nagyon alacsony alkoholszintig bőven elég lenne a pénzbírság.
2023. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
…teljesen józannak érzi magát… - hát ez az. Egy ezredmásodperc lassulás életébe kerülhet valakinek. Mondjuk sima fáradtság esetén is…
2023. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
#6 Ez demagógia. Millió egyéb dolog okozhat ezredmásodperc lassulást. Ezen gondolatmenet alapján az se vezessen, akinek nem a legmodernebb mindenféle vezetéstámogató rendszerrel felszerelt autója van, hiszen akár életek is múlhatnak rajta. Félreértés ne essék, nem azt mondom hogy bárki is autóba üljön piálás után. Viszont van az a nagyon alacsony véralkoholszint ami már érdemben nem befolyásolja a közlekedésbiztonságot, ugyanakkor simán ugorhat miatta a jogosítvány. Itt vezetnék be valamifajta fokozatosságot a bírságolás tekintetében.
2023. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Négyessel értek egyet, az átlag magyar olyan, hogy bármit megcsinál ha nem büntetik meg érte és nem fáj.
2023. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám legyen bírság, de nagyon enyhe esetben ne ugorjon a jogosítvány. A jelenlegi szabályozás számomra eléggé ellentmondásos. Nagyon alacsony alkoholszintnél mehetsz is tovább, csak később le kell adni a jogsit.
2023. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koaxk Ábel ***** válasza:
65%

#5-el értek egyet!


Azzal semmilyen mértékben nem értek egyet, aki full mata részegen kocsiba ül, de nem is kell részegnek lennie, iszik és autóba ül!


Viszont, azzal sem, akit másnap elkapnak úgy, hogy előző nap ivott és még kimutatható.


Rohadtul nem mindegy, hogy felszálló vagy leszálló ágban van az alkohol felszívódása.

2023. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!