Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire számít indokolatlan...

Mennyire számít indokolatlan lassú haladásnak ha erdős utakon, ahol vadveszély tábla van, hajnalban csak 60-al megyek?

Figyelt kérdés
2023. júl. 30. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Sót, mivel a vadak nem szeretik mostanában a lökhárítómat, meg engem sem, ezért vadveszély tábla mentes helyeken is 60 lesz a max mostantól. Elegem van. Miért izgultak rám a vadak? Eddig nem volt ez, mostanában meg úgy ugranak ki jobbról, hogy k.vára nem ér a lábam el a fékig ha beledöglök se. B@sszameg.
2023. júl. 30. 18:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, menj amennyivel akarsz, csak amikor előznek, ne kezd gyorsítani.
2023. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
90 helyett 60-nal? Menj csak. Mivel korán van, nem gond kielőzni, sztem nem okoz problémát.
2023. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A vadveszély véleményem szerint eléggé nyomós indok, így nem lesz indokolatlan a lassú haladás.

Nyilván a kietlen puszta kellős közepén, ahol 10 kilométeres körzetben sehol egy fa / bokor, nem állja meg a helyét ez az indok, de ahol valós a vadak bokorból való kiugrásának veszélye, ott szerintem elfogadható.

2023. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
letollak a g#cibe
2023. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
100%
Vadriasztóval próbálkoztál már? Amúgy meg nem indokolatlan, aki 90-el vagy többel tép ilyen szakaszon, inkább azt nevezném relatív gyorshajtónak vagy szimplán csak optimistának.
2023. júl. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oszt hogy tolsz le?

Amúgy sosem gyorsítok ha előznek, mindegy mennyivel megyek általában lassítok olyankor.


Borsod megyében élek, és tényleges a vadveszély az útvonalamon. A vadak mellett pedig rengeteg a kóbor kutya is

2023. júl. 31. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a tábla nem hiába van kitéve. Ott vadveszély van, tehát számítanod kell, hogy valamelyik eléd ugrik. Olyan gyorsan menj, hogy lehetőleg a legváratlanabb helyzetben is meg tudj állni, vagy legalább lecsökkenteni a sebességed annyira, hogy az ütközés ereje kisebb legyen.

Én is kerültem már ki vaddisznót éjjel 11 órakor nyílt terepen, Győrtől délre.

2023. aug. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szacsibácsi válasza:
86%
Szerintem szinte mindegy, hogy mennyivel mész. Annyira váratlanul, a "semmiből" képes eléd ugrani pl. egy őz, hogy csak a szerencsén múlik, ha el tudod kerülni az ütközést. annyiból van szerepe a sebességnek, hogy kevésbé törik az autód, de jó eséllyel mindenképpen törik. A vadveszély táblát elsősorban a vadásztársaságok szorgalmazták korábban, mert ha ilyen "védett" úton ütköztél a vaddal, nem terhelte őket a felelősség. A közelmmúltban viszont született valamiféle jogi állásfoglalás, aminek a rövid és egyszerű lényege az, hogy tábla ide, tábla oda, az autós a kváázi felelős, nem igényelhet senkitől semmiféle kártérítést, max cascora javíttathat, és örüljön, ha a társaság nem követel tőle kártérítést az elpusztult vad miatt. A lassabb haladás mellett annyit tehetsz, hogy vadriasztót szerelsz az autódra, bár ebben én túlzottan nem hiszek, mert főként ebben a nyár végi, őszi időszakban ráadásul a legtöbb faj üzekedik is, és ilyenkor még idiótábban vielkednek, mint rendesen. Még mielőtt az idióta jelző miatt keresztre feszítetek, azt értem alatta, hogy érthetetlen előttem az, hogy ha egyzer félelmében dönt az oktlan állat amellett, hogy a furcsa és veszélyesnek tűnő tár elé ugrik, akkor a félelme miért nem arra indítja, hogy elhúzzon villámgyorsan az ellenkező irányba?! Sok szerencsét.
2023. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!