Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tesznek ki indokolatlanu...

Miért tesznek ki indokolatlanul egy csomó helyre 30-as táblát?

Figyelt kérdés

Én alapvetően szabálykövető vagyok, de városom tele van ilyen sebességkorlátozó táblákkal olyan helyeken, ahol forgalommentes időszakban még akár 50-nel is balesetmentesen lehetne haladni.

30-cal nem életszerű a közlekedés átlag városi utcákon, ez a sebesség lakóövezetekbe való, ahol parkoló autókat kell kerülgetni, házak között kanyarogni.

Megfigyelésem szerint a 30-as korlátozó táblával ellátott helyeket valójában a 40 km/h a reális sebesség.



2023. máj. 27. 11:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Több okból sem helytálló a véleményed.

Elöször is, lakott területen nem az a lényeg, hoyg mennyivel lehetne haladni, hanem hogy olyan részeken, ahol gyerek, idös ember kerülhet az autó elé váratlanul, nem belátható keresztezödések vannak, stb. a elöforduló balesetek számát és súlyosságát csökkentsék.

Másodszor ha a szerinted megfelelö 40-es tábla lenne kinn, mindenki az 50-et tartaná reálisnak, szóval még így a legkevésbé veszélyes.

Meg egyszer számold ki, mekkora a különbség, ha egy autó 30-cal, 40-nel, vagy 50-nel ütközik, neglepödnél, mekkkora az eltérés.

2023. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

De ezek nem olyan részek. Átlag városi utcák.

Arra viszont már én is gondoltam, hogy amiatt van, hogy úgysem tartják be, és akkor mennek végül is az adekvát sebességgel. Bár erre apellálva rakni ki táblákat enyhén szólva is fura eljárás.

Defenzív tipusú vezető vagyok. Direkt figyeltem, a kb. 40 km/h a biztonságos.

De ugyanez elmondható az országutakon sok helyütt elhelyezett 60-as, 70-es táblákról is. Azok közül is nagyon sok indokolatlan.

Véleményem szerint többen betartanák a szabályokat, ha azok életszerűek lennének.

A gyorshajtásból származó balesetek nem a 70 helyett 90-nel hajtók miatt történnek, hanem az erőszakos, másokra mit sem figyelő, magukat autóversenyzőnek képzelő száguldozók miatt.

2023. máj. 27. 11:50
 3/41 anonim ***** válasza:
56%
Neked elég annyit elfogadnod, hogy ezeket nálad sokkal okosabb emberek, például mérnökök találták ki. Neked csak betartani kell a szabályokat, nem kitalálni, ami valljuk be, egy elég szerencsés helyzet.
2023. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a legtöbbüknél okosabb vagyok. Szerénytelenül hangzik, de attól még tény. Bár ezt neked nem kell elfogadnod, hiszen semmit sem tudsz rólam.

De, a kérdésemre visszatérve, ahol MINDENKI többel megy, mint a megengedett (még a rendőrök is!), ott valami baj mégiscsak lehet a táblákkal.

2023. máj. 27. 12:14
 5/41 anonim ***** válasza:
52%
Nem érzetre kell biztonságosnak lennie, mert te úgy határozod meg, hanem valóban biztonságosnak kell lennie. Ha 50-es tábla lenne ott, akkor a sok Schumacher menne 70-el, az meg kb. biztos jelentős számú balesettel végződne, ami senkinek sem az érdeke. A lényeg, hogy ok nélkül nem szokták csökkenteni a sebességkorlátozást, sőt, ahol nagyon is indokoltnak tartják a csökkentést és tudják hogy sokan nem tartják be és ez veszélyes, ott gyakran van traffipax is van. Szóval te nem tudod meghatározni mi a biztonságos, majd a mérnökök megteszik helyetted a közlekedők biztonsága érdekében.
2023. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
#4: Te nem okosabb vagy, hanem egy tipikus proli. Százszámra ismerek a fajtádból
2023. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
Olykor fa mögé 5 méterrel egy (feloldó-) keresztutca előtt, hogy lehessen hol mérni a jardnak...
2023. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
51%

ma 12:31-es vagyok


de van olyan út és kereszteződés, ami régen még máshogy volt lámpás (nem konkrét, csak telizöld), ami még régen egy sávos volt, de több sávos lett az út azóta, meg lekanyarodó lámpa kikerülő sáv, meg stb... és faluhatár utánra kitéve, előtte még 90-nel lehet menni, aztán faluhatártól 50-nel, aztán kereszteződés előtt fa mögött meg egy tucat ilyen-olyan tábla mögött a 30-as tábla (tucat ilyen-olyan tábla: reklám, meg erre van kórház is, meg fszomtudja mi, meg lámpás kereszteződés lesz, meg előzni tilos, meg egy tucat másik...)

2023. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
65%

Előző kettő vagyok, ha addig nem írt senki...


az is jópofa volt olykor, amikor még régebben volt, ahol KRESZ szerint 40-nel lehetett menni vasúti átkelőnél és olyannál is, ami holt sín, mert megszüntették és felszedték az út két oldaláról is a síneket, de az aszfaltnál ott maradt... és ott mértek...

2023. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
65%
és kb 10 éve felszedték ott a síneket mindkét oldalról is.... totál látható módon
2023. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!