Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elhiszitek a rendőrségnek,...

Elhiszitek a rendőrségnek, hogy összességében a gyorshajtás okozza a legtöbb balesetet?

Figyelt kérdés
Ezzel szemben Lázár János közlekedési miniszter azt mondta, hogy a balesetek 30%-a adódik a gyorshajtásból, a maradék 2/3 abból fakad, hogy nem tudnak vezetni az emberek.

2023. júl. 31. 11:21
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
67%

Én amondó vagyok hogy ha az autópályákat úgy alakítanák ki német elmélet alapján hogy azokon nem lenne általános sebessegkorlátozás akkor annak lenne leginkább visszatartó ereje hiszen akkor sokan azt mondanák hogy az én kocsim nem alkalmas erre vagy saját belátása szerint ő nem az netán kétszer meggondolnák mit csinálnak.


Lakott területeken pedig minden lehetséges eszközzel ellehetetleníteni a gyorshajtást: méréssel büntetéssel szankciókkal.

2023. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés és Lázár mondata is a legtöbb esetről szól. Aki nem erre válaszolt, az nem tud mondatot értelmezni, sajnálom. Pedig emlékeim szerint már általános iskolában megtanítják, hogy mi a különbség a legtöbb és a leggyakoribb eset között. Középiskolában talán már egyes is jár érte dolgozatban, ha összekeveri a diák a kettőt.


Megjegyzem milyen érdekes, hogy hirtelen már a leggyakoribb esetről beszélsz, persze csak azután, hogy megértettem mire gondolsz és kijavítottalak.

2023. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
67%
Hát, ha neked a legtöbb és a leggyakoribb nem szinonima, akkor nem értem, minek hadoválsz gimnáziumról, ha nem is jártál olyanba.
2023. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
67%
Mert ott matematikából elmagyarázták volna. Magyarórán meg megtanították volna, hogy négyféle vita van, és a legaljább, irracionális veszekedésen kívül a személyeskedésnek - amit te kezdtél és töretlenül egyre alpáribb módon folytatsz - nincs helye. Elég durva, hogy te beszélsz itt iskolázottságról, amikor egy utolsó suttyó vagy.
2023. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
67%

De azért csak a szádba rágom még egyszer. Tegyük fel, hogy:

30 baleset gyorshajtás

20 baleset "A" egyéb indok

20 baleset "B" egyéb indok

20 baleset "C" egyéb indok

10 baleset "D" egyéb indok.

Na már most, nézd végig a számokat, mi okozta a legtöbb balesetet? A gyorshajtás, vagy "A", vagy "B", vagy "C", vagy "D"? Melyik mellett látod a legnagyobb számot?

2023. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
67%
Mert a szádba rágom a fideszes szavait is: "a többit az, hogy nem tudnak vezetni". Mit jelent az, hogy nem tudnak vezetni? Hogy esőben keresztbe állt az úton? Ez pl. egy indok. Vagy hogy szembe hajt fel az autópályára, mert nem ismeri a behajtani tilos táblát? Ez egy másik indok. Vagy mert ész nélkül kanyarodik, mert nem ismeri a stop táblát? Ez egy harmadik indok. Ezekből van egy rakás. De egyik sem okoz annyi balesetet külön-külön, mint a gyorshajtás. Értetlenke.
2023. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
56%

#25 Teljesen analfabéta vagy, nincs értelme magyarázni neked. Leírtam többször is, elmagyaráztam többször is, akkor sem érted meg, mondogatod a saját elképzelt igazságodat. Amikor legtöbb esetről nyilatkozol, akkor nem nézheted külön az esetek számát. Több részre bonthatod, de akkor "egyik rész és másik rész", így kell összehasonlítani, nem úgy, hogy "egyik rész és a másik rész egy kis része, a maradék meg úgy lóg a levegőben, mert nem vesszük figyelembe". Statisztika, alapszint.


Akkor lenne igazad, ha a leggyakoribb elemre gondolnál, csak éppenséggel nem erről szól a kérdés és ezek szerint nem is arra gondolsz, mert kifejezetten a legtöbb elemről beszélsz a korábbi diskurzus ellenére is.


A tanácsom az, hogy:


1. Tanulj meg szöveget értelmezni. Ne másra gondolj fejben, mint ami le van írva.


2. Tanuld meg az alap statisztikai fogalmakat és értsd is meg a különbséget a kifejezések között, mielőtt ilyenről nyilatkozol.

2023. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy amit te "legtöbbnek" mondasz, azt magyarul úgy mondjuk, hogy "többség". Épphogy amit te statisztika alapszintnek nevezel, azt hívjuk úgy, hogy "laikus úgy értelmezi a statisztikát, hogy félrevezető legyen". Te jössz itt az általános iskolával, ne haragudjál már, egy halmazban nem az a leggyakoribb elem, amiből a legtöbb van? Most már érdekelne, mi a szakmád, ha ennyire nagyra vagy a statisztika tudásoddal. Csak mert speciel én ezt tanítom nem ezen a szinten, és még sosem találkoztam olyannal, akinek ezt magyarázni kellett volna. Örülök, hogy ha már észre és stílusra nem futotta, legalább ezek helyett is megvan az a hatalmas nagy pofád. Örülök, hogy az adóforintjaimból a te fajtádat is sikerült "iskoláztatni" stb.
2023. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%

"nem úgy, hogy "egyik rész és a másik rész egy kis része, a maradék meg úgy lóg a levegőben, mert nem vesszük figyelembe"


Ad1. Semmit nem hagytunk a levegőben lógni, ha valaki itt bármit a levegőben hagyott, az Lázár János a "nem tud vezetni" megszólalásával.

Ad2. Szóval azt mondod, hogy a "Fradi a meccsei felét elvesztette" állítás ugyanaz, mint az, hogy "a Fradi vesztes meccsein az Újpest nyert". Mert te ezt mondod.

2023. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy nagyon érdekelne, ha nem a gyorshajtás szerinted a legtöbbször az oka a baleseteknek, akkor vajon melyik másik KRESZ szabály megszegése. Mert a nem elég körültekintő kikanyarodásokból eredő balesetekben is gyakran közrejátszik a gyorshajtás. Mi a gyorshajtásnál gyakoribb ok akkor? Mert megsúgom, a vadgázolásokon kívül MINDEN baleset abból ered, hogy egy vagy több közlekedő megszegi a KRESZ-t. Ugyan mondd már meg, melyik az a paragrafus, aminek a megszegése több balesetet okoz Magyarországon, mint a gyorshajtás.
2023. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!