Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elhiszitek a rendőrségnek,...

Elhiszitek a rendőrségnek, hogy összességében a gyorshajtás okozza a legtöbb balesetet?

Figyelt kérdés
Ezzel szemben Lázár János közlekedési miniszter azt mondta, hogy a balesetek 30%-a adódik a gyorshajtásból, a maradék 2/3 abból fakad, hogy nem tudnak vezetni az emberek.

2023. júl. 31. 11:21
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a gyorshajtás szót mindenre rá lehet húzni. Ha én 50 helyett 52-vel karambolozok, mert elbambulok, már a gyorshajtás kategóriába teszik, mert az adott útszakaszon 50 volt a legmagasabb megengedett. Közben pedig nem a plusz 2 km/h miatt baleseteztem, hanem mert elbambultam.
2023. aug. 1. 09:49
 42/45 anonim ***** válasza:
67%

#40 A közlekedési miniszter, aki nemrég a felforrt hűtővizű, utasokat égető vonat kapcsán azt mondta, hogy kevés a pénz, kicsi a kényelem a vonaton, de az utasbiztonságból nem enged és ilyen többet nem fordulhat elő. 13 éve van ez a bagázs kormányon, ha egy ilyen esetre ennyit mond a közlekedési miniszter, akkor szerinted az milyen közlekedési miniszter?


Másrészt a közlekedési miniszternek nem kell feltétlenül képben lennie a közúti közlekedéssel, azért van a rendőrség, a közútkezelő, a statisztikák és a statisztikák elemzői, hogy segítsék a munkáját - ELVILEG. Mert ugye tudjuk, hogy egy teljesen valid statisztikából valamit meg az ellenkezőjét is le lehet szűrni, attól függően, mit nem mért a statisztika, vagy éppen mit akarok elhallgatni belőle. Lázár szerint nem a gyorshajtás a fő ok.

A rendőrség szerint meg igen. Már a szakújságírók is megkövezték magukat, hogy évekig hangoztatták hogy a relatív gyorshajtás az ok, megfelelő viszonyok között nem árt az abszolút gyorshajtás. Ezt is megcáfolták már.


Aki ezt tagadja, az nem tudom, hol él. Meg nem tudom, mit számít, ha a gyorshajtás egy halálos balesetet is okoz egy évben, akkor kéne valamit tenni ellene. Szerintem. Persze könnyebb nem tenni semmit, politikuska azért puffogja, hogy nem ok. Engem amúgy különösebben nem érdekel, továbbra is gyorsan fogok hajtani lakott területen kívül, csak van annyi eszem, hogy nem megyek gyorsabban, mint amilyen messzire látok.

2023. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
67%
#41 Dehogy mondják rá. Kezdjük ott, hogy a műszaki szakértő nem egzaktul, hanem valamilyen sávba lövi be a sebességed. Másrészt a gyorshajtásnak vannak fokozatai.
2023. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
De rámondják, nézzél Dr. Herpy videókat.
2023. aug. 1. 10:07
 45/45 anonim ***** válasza:
67%
De ha 52-vel mentél, nem fogják koppra pontosan utólag megmondani, hogy biztos 52-vel mentél. Amúgy meg ha nézel Dr. Herpy videókat, akkor nem értem, alapból minek írtad ki a kérdést, hiszen tudnod kell, hogy igenis a gyorshajtás a legtöbbször a baleset okozója és a kimenetelének a súlyosbító tényezője.
2023. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!